يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ,19 May 2019
 
 
وزیر تجارت عراق؛
عراق در صدد بهره گیری از توانمندی دارویی ایران است
 
وزیر تجارت عراق گفت: کشور عراق علاقه مند است که نه تنها در حوزه سلامت، بلکه در سایر حوزه‌ها، عمق روابط با کشور ایران را گسترش دهد.
 
به گزارش فانا، محمد هاشم عبدالمجید العانی، در سفر به ایران و در نشست مشترک با سعید نمکی وزیر بهداشت کشورمان، اظهار کرد: از وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران و سایر دوستان مان در ایران، برای استقبال گرم شأن، تشکر می‌کنم.وی افزود: موضع گیری های ایران در عراق و پشتیبانی‌های آنها، مخصوصاً در مقابله با داعش و گروهک‌های تروریستی، بر همه واضح و مبرهن است، ایران در آن شرایط کنار ما ایستاد. بنابراین عراق نیز با جدیت تمام درصدد است تا برای مقابله با تحریم‌های اخیر، در کنار ایران بوده و کمک کند.

وزیر تجارت عراق با بیان اینکه در نظر داریم تا در راستای همراهی کشور ایران در مقابله با شرایط تحریم، راه حل‌هایمان را در کمیسیون مشترک بین دو کشور بیان کنیم، تصریح کرد: امیدوارم بتوانیم این مرحله سخت تحریم را نیز پشت سر بگذاریم، چراکه ایران همسایه عزیزی برای کشور عراق محسوب می‌شود، از طرفی، عراق بزرگ‌ترین خط مرزی را با ایران دارد، بنابراین نسبت به سایر کشورهای همسایه، تبادلات و همکاری‌های بیشتری بین دو کشور وجود خواهد داشت.

وی در خصوص تولید دارو در ایران، خاطرنشان کرد: عراق از این موضوع که ایران به پیشرفت‌های زیادی در حوزه تولید دارو نائل شده، مطلع است و در حال حاضر نیز در این زمینه همکاری‌های زیادی بین دو کشور برقرار است، اطمینان دارم وزارت بهداشت عراق تمام تلاش خود را خواهد کرد تا این همکاری‌ها را گسترش دهد.

وی تصریح کرد: وزارت بهداشت عراق در زمینه تولید دارو استانداردهای بالایی را درخواست می‌کند و این موضوع در صنعت تولید دارو در عراق تأثیر گذاشته است. البته در تلاش هستیم تا با وزارت بهداشت عراق، در مورد استانداردها و مشخصات فنی دارو به توافقات منطقی برسیم.

وزیر تجارت عراق با بیان اینکه درصدد هستیم تا از پیشرفت‌های ایران در زمینه تولید دارو بهره ببریم، عنوان کرد: البته در حال حاضر نیز در این زمینه همکاری‌هایی شکل گرفته است.

وی گفت: ایران در زمینه تکنولوژی و پیشرفت علمی به موفقیت‌های قابل توجهی دست یافته است، کشور عراق نیز علاقه مند است که نه تنها در حوزه سلامت، بلکه در سایر حوزه‌ها، عمق روابط با ایران را گسترش دهد.

عبدالمجید العانی در پایان به تشکیل کمیسیون مشترک بین دو کشور اشاره کرد و گفت: هدف از تشکیل این کمیسیون مشترک، آن است که طی هماهنگی با طرف ایرانی، به توافقات قابل قبولی برسیم تا موضوعات مطروحه در حضور رئیس جمهور ایران در سفر آینده به کشور عراق، موضوعات خوب و مؤثری باشد.
 
کد مطلب : ۱۷۷۹۸
شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۷
۰
 
مرجع : خبرگزاری مهر
 

ارسال
 
گروه های خبری :