دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ,20 May 2019
 
 
فانا گزارش می‌دهد:
تقدیر از تهران دارو به دلیل تولید داروی فاکسی‌رین (Faxirin)
 
در مراسم معرفی توانمندی‌های صنعت دارویی در چهلمین بهار انقلاب شکوهمند اسلامی از شرکت داروسازی تهران دارو به خاطر تولید‌ و تجاری‌سازی داروی ریفاکسیمین با نام تجاری‌ ®Faxirin در دوز ۲۰۰ میلی‌گرم تقدیر شد.
 
به گزارش فانا، این دارو یک برند وارداتی داشت و شرکت تهران دارو نخستین شرکت ایرانی تولیدکننده این دارو محسوب می‌شود.

این دارو به شکل قرص روکش‌دار حاوی ریفاکسیمین ۲۰۰ میلی‌گرم در شرکت داروسازی تهران دارو تولید و عرضه می‌شود.

شرکت داروسازی تهران دارو با قدمتی بیش از نیم قرن در سال ۱۳۳۴ با نام شرکت لابراتوار مسین تاسیس شد و از سال ۱۳۳۷ برای ساخت انواع فرآورده‌های دارویی مورد بهره‌برداری قرار گرفت. مسین در سال ۱۳۶۳ به شرکت داروسازی تهران دارو تغییر نام داد.

یکی از مهمترین اهدف شرکت داروسازی تهران دارو براساس اساسنامه آن، تولید و عرضه داروی باکیفیت مورد قبول و قابل رقابت در بازارهای دارویی و افزایش رضایت‌مندی مصرف‌کنندگان و بیماران است.

شرکت داروسازی تهران دارو در سال ۱۳۹۱ موفق به اخذ گواهی بهینه تولید شد که کلیه محصولات دارویی تولیدی این شرکت تحت قوانین و اصول GMP تعیین شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تولید و عرضه می‌شوند.

این شرکت تولیدکننده اشکال جامد دارویی شامل کپسول، قرص و سافت ژل است.

تهران دارو همواره با تولید جدیدترین داروهای موجود در گروه‌های دارویی مختلف (داروهای موثر بر سیستم اعصاب مرکزی، داروهای قلبی-عروقی، ضددردها و مسکن‌ها، داروهای گوارشی و ...) سبد محصولات ارائه شده به بازارهای دارویی را پربارتر کند. علاوه بر این تهران دارو در زمینه تولید انواع مکمل‌ها نیز فعالیت گسترده‌ای دارد.


 
کد مطلب : ۱۷۸۱۳
شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۰
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :