شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
 
 
مشاور امور بین‌الملل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت خبر داد
توافق ایران و فرانسه برای انجام دو پروژه در سال آینده
 
مشاور امور بین‌الملل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت از توافق ایران و فرانسه برای انجام دو پروژه در نیمه دوم سال ۹۸ خبر داد.
 
به گزارش فانا، آرمان زرگران، مشاور امور بین‌الملل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت و جوان‌ترین عضو آکادمی جهانی تاریخ داروسازی، با بنماین، رئیس آکادمی جهانی تاریخ داروسازی و  لافونته، رییس انجمن تاریخ داروسازی فرانسه دیدار کرد و از توافق بر سر انجام دو پروژه مشترک در حوزه تاریخ داروسازی و نیز سفر این دو چهره علمی مهم در حوزه تاریخ داروسازی به ایران، در نیمه دوم سال ۹۸ خبر داد.وی همچنین از دانشکده داروسازی پاریس دکارت و موزه داروسازی و نیز آکادمی داروسازی فرانسه بازدید کرد.

 زرگران در ادامه سفر خود، در جلسه‌ای که با هماهنگی کمیسیون ملی یونسکو در ایران ترتیب داده شد، به ‌عنوان نماینده کرسی تاریخ طب سنتی یونسکو در ایران، با پیتر ولز، رییس بخش آموزش عالی یونسکو در مقر یونسکو در پاریس، دیدار کرد و ضمن ارائه شرح مفصلی از دستاوردهای طب ایرانی و گزارش عملکرد کرسی، به‌ویژه در حوزه آموزش و فعالیت‌های بین‌المللی، در حوزه برنامه‌های آتی به بحث و تبادل نظر پرداخت.

همچنین مشاور امور بین‌الملل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، ماحصل این دیدارها را در جهانی‌سازی طب ایرانی و جلب مشارکت‌های بین‌المللی در حوزه طب ایرانی را بسیار مثبت ارزیابی کرد.
 
کد مطلب : ۱۷۸۲۰
يکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۶
۰
 
مرجع : خبرگزاری فارس
 

ارسال
 
گروه های خبری :