يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ,19 May 2019
 
 
فانا گزارش می‌دهد:
جزئیات دیدار دیشب رئیس اینستکس با فعالان اقتصادی ایران
خواجه‌نصیری: مثبت اما مبهم/اينستكس، يك گام به جلو!
 
شب گذشته طی مراسمی كه با همكاری سفارتخانه‌های آلمان، انگلستان و فرانسه در تهران برگزار شد، پِر فیشر به‌عنوان رئيس اجرايی اينستكس با جمعی از فعالان اقتصادی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد‌.
 
به گزارش خبرنگار فانا، فیشر در این مراسم با بيان اينكه كه استفاده از منافع برجام حق ايران است، گفت: تلاش خواهم كرد تا با اجرايی شدن اينستكس نتايج ملموسی برای طرف ايرانی حاصل شود.

در اين مراسم كه با حضور برخی از فعالان اقتصادی اروپا و ايران، سفرا و ديپلمات‌های كشورهای خارجی، به ميزبانی سفير آلمان برگزار شد، عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه نيز ابراز اميدواری كرد كه اين اقدام هرچند دير اروپايی‌ها، بتواند ارتباط منطقی بين پايبندی كامل ايران به برجام و بهره‌مندی متناسب از منافع آن‌را ايجاد کند.

لازم به ذكر است فیشر علاوه بر ديداری كه تاكنون با بانك مركزی ايران داشته است، امروز هم با چند بانك عمدتا خصوصی ديدار خواهد كرد.

در همين رابطه، هومان خواجه نصيری کارشناس اقتصادی و یکی از فعالان بخش خصوصی در گفت‌‌وگو با خبرنگار فانا گفت: برداشت من از ملاقات با آقای فیشر اين است كه وی از تجربه، دانش و مهارت‌های لازم برای شروع اين ماموريت برخوردار است اما برای به ثمر نشستن اينستكس به ابزارهايی نياز است كه هنوز بخشی از آنها در دسترس نيست! لذا زمان و نحوه استفاده از اين مكانيزم، به‌خصوص از جنبه تبادلات مالی كه دغدغه اصلی فعالان اقتصادی طرفين هست، همچنان مبهم می‌ماند تا در آينده رمزگشايی شود.

خواجه نصيری افزود: بی‌ترديد حضور آقای فیشر و هيات همراه در ايران آنهم در اوج تحريم‌ها و تهديدات آمريكا، يك گام رو به جلو از سوی سه كشور قدرتمند اروپايی به نمايندگی از كل قاره سبز است كه خود حاصل مطالبه‌گری مستمر دستگاه ديپلماسی كشور بوده است.

 
 
کد مطلب : ۱۷۸۵۵
سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۰
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :