دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ,20 May 2019
 
 
تمام ۵۰۰ میلیون یورو اختصاص یافته است
هزار و ۷۹۰ میلیارد تومان برای دارو و تجهیزات پزشکی هزینه شد
 
مدیرعامل بیمه سلامت گفت: از کل مبلغ ۵۰۰ میلیون یورو هزار و ۷۹۰ میلیارد تومان به دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی اختصاص یافته است.
 
به گزارش فانا، طاهر موهبتی مدیرعامل بیمه سلامت اظهار کرد: کل مبلغ ۵۰۰ میلیون یورو اختصاص یافته است و چهار هزار و ۴۱۴ میلیارد تومان گرفتیم و از این مبلغ سه هزار و ۲۷۲ میلیارد تومان به بخش دولتی و هزار و ۱۳۲ میلیارد به بخش خصوصی اختصاص یافته است.مدیرعامل بیمه سلامت بیان کرد: از این پول به بخش دولتی با توافقی که با وزارت بهداشت شده است هزار و ۷۹۰ میلیارد را به حسابی خاصی واریز کردیم که فقط برای دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی است و بدین معنا که ۶۰ درصد هزینه‌ها را به آن‌ها اختصاص دادیم.

اختصاص هزار و ۷۹۰ میلیارد تومان به دارو و تجهیزات پزشکی

وی ادامه داد: این پول را به دانشگاه‌ها و حساب خاصی اختصاص داده‌ایم و بحثی این روزها مطرح شده است که می‌گویند دانشگاه‌ها این مبلغ را به دارو اختصاص نداده‌اند، اما به نظر نمی‌رسد این اتفاق افتاده باشد چرا که وزارت بهداشت به آن نظارت دارد و ما نامه رسمی به دانشگاه‌ها داده‌ایم که باید آن را اختصاص دهند.

موهبتی افزود: رسانه‌ها اعلام کرده‌اند که این مبلغ فقط برای دارو است که ممکن است با یک مصوبه دیگری اشتباه شده باشد،  در مصوبه‌ ابلاغ از سوی مقام معظم رهبری نوشته است که این مبلغ  بابت بدهی دارویی و تجهیزات مصرفی تولیدی داخل و خدمات درمانی است و بدین معنا که ما توانسیتم در تمام حوزه‌ها ورود کنیم.

۴ ماه است که تخصیص نگرفته‌ایم

مدیرعامل بیمه سلامت گفت: این مبلغ که از سمت مقام معظم رهبری اختصاص یافته به صورت قرض بوده است و مشخص نیست سال آینده مجدد این مبلغ تخصیص داده شود یا خیر؛ تاکنون ۴ ماه است که تخصیص نگرفته‌ایم و بدهی جدید ایجاد خواهد شد، و ماهی سه هزار و ۶۰۰ میلیارد بدهی کسری خواهیم داشت.

وی یادآوری کرد: ما مدیریت منابع کرده‌ایم که باعث شده است هزینه‌های سرسام آور تولید نشود؛ یعنی اگر تخصیص ما را صد در صد می‌دادند شاید سه هزار میلیارد بدهی نداشتیم که در حال حاضر داریم اما اگر مدیریت نداشتیم الان باید چهار الی پنج میلیارد تومان بدهی داشتیم.
 
کد مطلب : ۱۷۸۶۵
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۹
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :