چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ ,26 June 2019
 
 
دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور:
۴۶۸ میلیارد تومان افزایش بودجه جمعیت هلال احمر کشور در سال ۹۸
 
دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور گفت: مبلغ ۴۶۸ میلیارد تومان به بودجه ۹۸ جمعیت هلال احمر کشور افزوده شد که شاخص و عمده آن رقم ۵۰ میلیارد تومانی در حوزه امداد و نجات بود.
 
به گزارش فانا، محمودرضا پیروی دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور، در پنجمین جلسه چهارمین مجمع عمومی جمعیت هلال احمر کشور در مشهد، گفت: در سال ۹۷ بهره‌گیری از۶هزار و ۷۴۳ نفر در تیم‌های امدادی ۵ نفره داشتیم و به ۷۰۰ هزار آسیب‌دیده در حوادث این سال امدادرسانی شد.

وی افزود: طرح دادرس به عنوان یکی از طرح‌های موفق ویژه دانش‌آموزان بود و به‌خوبی اجرا شد و در کنار آن برگزاری طرح‌های استارتاپ، فعالیت ۴ هزار کانون غنچه‌های هلال را نیز در حوزه جوانان داشتیم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه در جهت کمک به معلولان نخاعی کمک ۱۰۰ میلیارد تومانی اختصاص یافت، گفت: کمک ۳۰۰ میلیارد تومانی معیشتی را به محرومان داشتیم و برای آموزش سالانه ۵۰۰ هزار سرباز وظیفه تفاهم‌نامه میان جمعیت هلال احمر کشور و ستادکل نیرو‌های مسلح منعقد شد؛ همچنین راه‌اندازی دو مرکز تحقیقات سلامت و برگزاری ۱۵ هزار ۲۹ آموزش همگانی و تربیت ۳۰۹ مربی برای امدادرسانی اولیه از دیگر اقدامات شاخص جمعیت هلال احمر کشور در سال ۹۷ بود.

پیروی تصریح کرد: تعامل و ارتباط خوبی میان مدیران جمعیت هلال احمر کشور و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برقرار است و در جلسات مکرر به تخصیص بودجه مناسب برای این مجموعه در سال ۹۸ تاکید شد و در بحث بودجه مبلغ ۴۶۸ میلیارد تومان به بودجه ۹۸ جمعیت هلال احمر کشور افزوده شد که شاخص و عمده آن رقم ۵۰ میلیارد تومانی در حوزه امداد و نجات بود.

وی تاکید کرد: بالغ بر ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار مورد خدمت دارویی و آموزش ۲۶۰ دانشجوی تخصصی در لبنان و برگزاری دوره‌های آموزشی با حضور ۳۴۰۰ نفر از جمله خدمات ارائه شده در حوزه دارو و درمان بود و مجموع خدمات جمعیت هلال احمر کشور در سال ۹۷ رشدی ۱۰.۵ درصدی نسبت به سال ۹۶ داشت و برای سال ۹۸ رشد ۳۱.۵ درصدی این خدمات پیش‌بینی شده است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور خاطرنشان کرد: تحقق خواسته‌های مقام معظم رهبری، ادامه ساماندهی‌های عمرانی، ادامه طرح‌های توسعه‌بخشی و پیگیری مستمر درخواست‌ها از مسئولان در مسیر رفع مشکلات پرسنل و ارائه خدمت‌رسانی مطلوب‌تر و شایسته‌تر به عنوان مهمترین برنامه‌های ما در سال ۹۸ خواهد بود.
 
 
 
کد مطلب : ۱۷۹۰۶
يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۶
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :