سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ,23 July 2019
 
 
فانا گزارش می‌دهد:
اميرحسين مقصودی مدیرعامل سامان داروی هشتم شد
 
طی حکمی دکتر اميرحسين مقصودی به سمت مديرعامل شركت سامان داروی هشتم منصوب و جانشین مجید طبسی در این سمت شد.
 
به گزارش خبرنگار فانا، شركت سامان داروی هشتم از شركت‌های فعال در حوزه بايوتكنولوژی و اولین و تنها توليدكننده فاكتور هشت نوتركيب انسانی در ايران است که بزرگترین کارخانه بایوتکنولوژی ایران را در مشهد دارد.

مقصودی تا پیش از این مدیرعاملی شرکت هامر نوین دارو تولید واقع در شهرک دارویی برکت را بر عهده داشت و معاونت تحقیق و توسعه شرکت سامان داروی هشتم نیز در کارنامه کاری او دیده می‌شود.

شرکت سامان داروی هشتم از شرکت‌های زیرمجموعه سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی است.

مقصودی دارای مدرک Phd گرايش بايوتكنولوژی و دارای مدرك DBA است.
این شرکت با داشتن امكانات كم‌نظير و با آخرين تكنولوژی روز دنيا در حال ثبت چند داروی منوكلونال آنتی بادی جهت ورود به بازار است.

تاریخچه سامان داروی هشتم

در آبان ماه ۱۳۸۷ شرکت سامان داروی هشتم با ماموریت تولید API تاسیس و پروژه تولید فاکتور هشت نوترکیب انسانی را تحت پوشش خود قرار داد و با سرمایه‌گذاری مناسب، ابتدا در مرکز رشد دانشکده داروسازی دانشگاه تهران این طرح از مرحله آزمایشگاهی به تولید نیمه صنعتی رسید که پس از طی آزمایشات مطالعه بالینی و اخذ پروانه در پایان سال ۱۳۹۴، فاکتور هشت نو ترکیب انسانی با نام تجاری سافاکتو وارد بازار شد و در اختیار بیماران نیازمند قرار گرفت.

به موازات اقدامات فوق از سال ۱۳۸۹ عملیات ساخت سایت تولید صنعتی در محل پارک علم و فناوری خراسان رضوی در شهر مشهد آغاز شد. این مجموعه در پایان سال ۱۳۹۵ آماده بهره‌برداری شد و امکان تولید محصولات متنوع بیوتکنولوژی را دارا است.

 
کد مطلب : ۱۷۹۸۷
سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۰
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :