چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ ,26 June 2019
 
 
پنج اتاق عمل با حضور وزیر بهداشت در ایلام افتتاح شد
 
خانه فرهنگ آیت الله خامنه ای، سالن ورزشی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی و پنج اتاق عمل در بیمارستان امام خمینی (ره) با اعتبار 110 میلیارد ریال و با حضور وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی و استاندار ایلام افتتاح شدند.
 
به گزارش فانا، از این میزان اعتبار 75 میلیارد ریال مربوط به خانه فرهنگ و سالن ورزشی دانشگاه علوم پزشکی و 35 میلیارد ریال مربوط به اتاق عمل های بیمارستان امام خمینی ( ره) ایلام است.

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در آیین افتتاح خانه فرهنگ دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار داشت: توجه به عرصه فرهنگی کشور حوزه ای است که مغفول مانده و با توجه به تک بعدی شدن دانشگاه ها از فرهنگ غنی این سرزمین غافل مانده ایم و باید بدانیم روح تک بعدی ماندگار نیست.

دکتر سعید نمکی افزود: دانش آموختگان بشدت ماشینی تربیت می شوند که باید از انحصارطلبی که از مشکلات فرهنگی ما است، دوری و در اعتلای بهداشت روان جامعه گام برداریم.

وی با بیان اینکه باید برای عرصه فرهنگ با گشاده دستی وقت گذاشت، گفت: مراکز فرهنگی را به افراد پاکیزه و اخلاق مدار بسپاریم و با استفاده از ظرفیت این افراد برای ماندگاری و توسعه عرصه فرهنگ تلاش کنیم.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: باید تضادها را کمتر و فرهنگ را سیاست زده نکنیم و بجای گسست بین فرهنگ ها، اقوام و خرده فرهنگ ها پیوست ایجاد کنیم.

نمکی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به طرح تحول نظام سلامت گفت: این طرح بعنوان یکی از طرح های پرمنفعت با تغییراتی در ارائه بسته های خدمت ادامه می یابد.

وی اضافه کرد: اولویت بندی های این طرح شامل کاهش پرداخت از جیب بیمار، حمایت از بیماران خاص و ماندگاری تیم پزشکی و پیراپزشکی در مناطق محروم و کمتر برخوردار همراه با تقویت بخش خصوصی و در چهارچوب های اقتصادی با استفاده از منابع موجود ادامه خواهد یافت.
به گزارش ایرنا، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی بهمراه استاندار و فرماندار ایلام از بیمارستان 376 تختخوابی، بخش سوختگی بیمارستان امام خمینی(ره)، آزمایشگاه مرکزی و طرح های در حال اجرا بازدید بعمل آورد.
 
کد مطلب : ۱۸۰۸۳
يکشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۸
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :