پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ,20 June 2019
 
 
مدیر عامل بیمه سلامت ایران:
نحوه ارائه خدمات بیمه سلامت به سیل‌زدگان با کد ملی
 
مدیرعامل بیمه سلامت ایران با تشریح تسهیلات بیمه سلامت برای هموطنانی که بر اثر حوادث جوی دفترچه بیمه‌شان مفقود شده است، گفت: هزینه‌های درمانی این افراد بر اساس قانون دریافت می‌شود.
 
به گزارش فانا، طاهر موهبتی مدیرعامل بیمه سلامت ایران در خصوص نحوه ارائه خدمات بیمه سلامت به هموطنانی که بر اثر سیل دفترچه بیمه‌شان مفقود شده است، توضیح داد: بیمه سلامت تصمیم گرفت تا به افرادی که دفترچه بیمه‌شان به صورت ناخواسته و بر اثر حوادث جوی مفقود شده است با ارائه کد ملی خدمات درمانی را به این افراد ارائه دهد.

وی افزود: ساکنان این مناطق که دفترچه بیمه‌شان مفقود شده می‌توانند با کد ملی خدمات موردنظر را دریافت کنند. همچنین از آنجا که بر اساس قانون افراد برای صدور دفترچه المثنی باید یک ماه در انتظار بمانند مقرر شد تا برای این افراد دفترچه بیمه به صورت فوری و بدون هیچ گونه هزینه‌ای صادر شود.

موهبتی تصریح کرد: توجه داشته باشید که بر اساس قوانین ارائه خدمات بیمه به سیل‌زدگان به صورت قبل ارائه می‌شود و بیمه سلامت 90 درصد هزینه‌ها را پرداخت و فرد بیمار 10 درصد هزینه‌ها را می‌پردازد.

مدیرعامل بیمه سلامت ایران تصریح کرد: همچنین با هماهنگی‌های صورت گرفته در مناطقی که اینترنت قطع شده، افراد می‌توانند با خوداظهاری و ارایه اثر انگشت با مراجعه به داروخانه‌ها داروهای موردنظر خود را دریافت کنند.
 
کد مطلب : ۱۸۰۸۴
يکشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۰
۰
 
مرجع : خبرگزاری فارس
 

ارسال
 
گروه های خبری :