چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ ,26 June 2019
 
 
ماجرای دریافت پول درمان از سیل زدگان
واکنش وزارت بهداشت
 
اظهارات یکی از نمایندگان مجلس، مبنی بر اینکه مردم مناطق سیل زده برای دریافت خدمات درمانی در بیمارستان ها هزینه پرداخت کرده اند، با واکنش وزارت بهداشت همراه شد.
 
به گزارش فانا، آسیب دیدگان حوادث سیل در نقاط مختلف کشور می‌بایست بدون هیچ گونه مشکلی در مراکز درمانی، خدمات مورد نیاز را دریافت کنند. این در حالی است که اظهارات برخی از سیل زدگان در یکی از استان‌های کشور، چنین ادعایی را زیر سوال می‌برد. سید حمیدرضا کاظمی نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس، از گلایه مردم سیل‌زده از دریافت هزینه‌های درمان توسط مراکز درمانی در ازای خدماتی که به آنها ارائه داده‌اند، خبر داد و گفت: در روزهای اول مشکلاتی در زمینه تأمین دارو وجود داشت که رفع شد، اما مردم از این موضوع گلایه داشتند که مراکز درمانی برای ارائه خدمات به سیل‌زدگانی که تمام دارایی خود را از دست داده‌اند، هزینه دریافت می‌کنند.این در حالی است که ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، چنین ادعایی را تکذیب کرد و گفت: در شهرهای پلدختر، معمولان و روستاهای اطراف آنها به دلیل شدت آسیبی که به مردم وارد شده است، تمامی خدمات بهداشتی و درمانی به صورت رایگان ارائه می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه بعد از وقوع سیل مراجعه به مراکز درمانی در شهرهای پلدختر و معمولان نسبت به شرایط عادی چند برابر شده است، همکارانمان در مراکز درمانی دولتی با کمک نیروهای مسلح و نیروهایی که از دانشگاه علوم پزشکی به منظور ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به این مناطق آمده‌اند، تمامی خدمات را رایگان ارائه می‌دهند.

حریرچی با عنوان این مطلب که مسئولانی از وزارت بهداشت به صورت شبانه‌روزی در شهرهای سیل‌زده حضور دارند، تاکید کرد: اگر در مناطق سیل‌زده تخلفی در حوزه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مشاهده شد یا در ازای ارائه خدمات هزینه‌ای دریافت گردید، مردم با شماره ۱۹۰ تماس بگیرند و گزارش بدهند.
 
کد مطلب : ۱۸۱۶۱
دوشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۸
۰
 
مرجع : خبرگزاری مهر
 

ارسال
 
گروه های خبری :