پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ,28 May 2020
 
 
مدیرکل فرآورده های طبیعی سازمان غذا و دارو:
خطر مکمل های غیرمجاز در باشگاه های ورزشی اطلاع رسانی می شود
 
مدیرکل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، گفت: عوارض مکمل های غیرمجاز در باشگاه های ورزشی اطلاع رسانی می شود و در حال طراحی پوسترهایی هستیم که پس از چاپ در فضای داخل باشگاه ها نصب شود.
 
به گزارش فانا، مهناز خانوی افزود: این اطلاع رسانی ها با این هدف صورت می گیرد که به ورزشکاران اطلاع داده شود که استفاده از مکمل بدون تجویز پزشک یا متخصص تغذیه و بدون تهیه از داروخانه عوارض جدی دارد.

وی تاکید کرد: مکمل های تغذیه ای چه تولید داخل و چه وارداتی باید برچسب اصالت داشته باشد؛ فرآورده ای که برچسب اصالت ندارد یا هنگام تست برچسب اصالت، اطلاعات آن منطبق بر اطلاعات محصول نیست، از وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو قاچاق و تقلبی محسوب می شود.

وی از مردم خواست هنگام خرید مکمل های تغذیه ای حتما به برچسب اصالت و به اصالت آن برچسب دقت کنند.
مدیرکل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، اظهار داشت: مکمل های تغذیه ای فقط باید در داروخانه خرید و فروش شود و فروش مکمل های تغذیه ای و ورزشی در باشگاه های ورزشی غیرمجاز و تخلف است.

خانوی افزود: در تمام استان ها، معاونت های غذا به کمک صنف مربوطه و نیروی انتظامی و با همکاری مراجع قضایی، باشگاه های ورزشی و عطاری ها را بازرسی و نظارت می کنند و نمونه های تقلب و قاچاق در عطاری ها و در باشگاه ها جمع آوری می شود.

به گفته وی، در سال 97، در مجموع برای حدود چهار هزار قلم مکمل تغذیه ای و ورزشی تولید داخل و وارداتی، مجوز صادر شد.
 
کد مطلب : ۱۸۲۰۷
جمعه ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۰
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :