سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ,23 July 2019
 
 
افزایش نرخ جهانی امید به زندگی با وجود نابرابری‌ها در خدمات سلامت
 
سازمان جهانی بهداشت (WHO) در گزارشی اعلام کرد: با وجود نابرابری‌ها در خدمات مراقبتی اما نرخ امید به زندگی پنج سال افزایش پیدا کرده‌ است.
 
به گزارش فانا، این سازمان تاکید کرده است که نرخ امید به زندگی حدود پنج سال افزایش پیدا کرده، هرچند آمارها حاکی از وجود نابرابری‌ در دسترسی به خدمات مراقبتی و سلامت در کشورهاست.گزارش آمارهای بهداشت جهانی بر اهداف توسعه پایدار مرتبط با سلامت متمرکز است که در سال ۲۰۱۵ تمامی کشورهای عضو سازمان ملل آن را مطرح کرده و مورد تایید قرار دادند.

هدف از اهداف توسعه پایدار آن است که تمامی افراد به آینده‌ای پایدار دسترسی داشته باشند. هدف اصلی آن ریشه‌کن ساختن فقر و نابرابری، فراهم کردم انرژی پاک و مقرون به صرفه، کاهش تاثیر تغییرات اقلیمی، دسترسی بهتر به خدمات آموزشی و ارتقاء و بهبود صلح و آرامش است.

نرخ جهانی امید به زندگی از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۵ بیشتر شده که نشان دهنده افزایش سریع از دهه ۱۹۶۰ است. همچنین گفته شده که چشمگیرترین دستاورد در منطقه آفریقا بدست آمده که دلیل آن بهبود طول عمر کودکان، کنترل مالاریا و دسترسی به درمان‌های HIV است.به گزارش مدیکال نیوز تودی، در این بررسی آمده‌ که به رغم دستاوردهای جهانی همچنان نابرابری‌ها در دسترسی به خدمات مراقبتی و سلامتی وجود دارد.   
 
کد مطلب : ۱۸۲۵۳
يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۱
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :