شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ,20 July 2019
 
 
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر خبر داد
ارسال نخستین محموله زیستی و بهداشتی سازمان تدارکات پزشکی برای سیل‌زدگان
 
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر از ارسال نخستین محموله اقلام زیستی و بهداشتی این سازمان به ارزش ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به منظور کمک به آسیب دیدگان از سیل در استان‌های خوزستان و لرستان خبر داد.
 
به گزارش فانا، علی فرجی، مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر از ارسال نخستین محموله اقلام زیستی و بهداشتی این سازمان به ارزش ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با ۱۰ دستگاه کامیون به منظور کمک به آسیب دیدگان و متاثران از سیل و آبگرفتگی در استان های خوزستان و لرستان خبر داد.وی گفت: این محموله کمک‌های زیستی و بهداشتی شامل انواع پودر رختشویی، شامپو، صابون، ناخن‌گیر، دستمال حوله‌ای، وسایل بهداشتی ویژه بانوان، مایع ظرفشویی و … است که امروز (سه شنبه۲۰ فروردین ۹۸) به این مناطق ارسال شده است.

وی افزود:  با ارزیابی کارشناسان این سازمان از نیازهای ضروری و اساسی سیل‌زدگان، مقادیری ظروف یکبار مصرف، انواع چای و دمنوش و یک‌ صد پک زیستی هر یک به مبلغ یک میلیون تومان برای خانواده‌های آسیب دیده و متاثر از سیل و آبگرفتگی در استان‌های خوزستان و لرستان تهیه شده است.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال ‌احمر از آمادگی این سازمان برای تأمین نیازهای دارویی سیل‌زدگان خبر داد و گفت: طبق استعلام از مناطق سیل زده مقادیری دارو نیز برای مردم متاثر از سیلاب خوزستان به این استان ارسال خواهد شد.

فرجی اظهار کرد: هم اکنون شرایط امدادرسانی و توزیع اقلام امدادی در مناطق درگیر با سیل و آب گرفتگی در استان‌های خوزستان و لرستان با همکاری مردم، جمعیت هلال احمر، نیروهای امدادی، نظامی و انتظامی به شکل مطلوبی در حال انجام است و مردم دیگر ناراحتی و نگرانی لحظات نخست وقوع سیل را ندارند.

وی با اشاره به اینکه واریز کمک‌های نقدی مردم نوع‌ دوست کشورمان به حساب جمعیت هلال احمر همچنان ادامه دارد به عموم مردم مهرورز کشورمان توصیه کرد از طریق شماره حساب ۹۹۹۹۹ به نام هلال احمر نزد همه بانک‌ها و همچنین کد دستوری #۱۱۲*۷۸۰* به همراه شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۹۹۹۹۹۹۹۹۶ بانک ملت و نیز ۵۸۹۴۶۳۱۸۵۰۲۵۹۷۳۰ بانک رفاه برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به سیل زدگان اقدام کنند.

وی تصریح کرد: همچنین مردم مهربان ایران اسلامی می‌توانند از طریق گزینه نیکوکاری اپلیکیشن آپ کمک‌های خود را برای سیل زدگان به حساب جمعیت هلال احمر واریز کنند.
 
کد مطلب : ۱۸۲۶۷
سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۷
۰
 
مرجع : خبرگزاری فارس
 

ارسال
 
گروه های خبری :