چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
 
 
دیدار هیئت مدیره بنیاد بیماری های نادر ایران با وزیر بهداشت پیرامون تامین نیازهای دارویی و درمان بیماران نادر
 
در دیدار نوروزی هیئت مدیره بنیاد بیماری های نادر ایران با وزیر بهداشت، هیئت مدیره بنیاد با تقدیم گزارش عملکرد ده ساله به دکتر سعید نمکی توان و ظرفیت و نیازهای اساسی را در حوزه دارو، درمان و پیشگیری از وقوع بیماری های نادر اعلام کردند.
 
به گزارش فانا، در این جلسه که روز دوشنبه ۲۶ فروردین ماه 1398 با حضور سردار نانوا کناری نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار صورت گرفت، یاسر داودیان رئیس هیئت مدیره و دکتر حمیدرضا ادراکی مدیرعامل بنیاد بیماری های نادر ضمن قدردانی از مساعدت های وزیر بهداشت در صدور دستور تهیه و تدوین سند ملی بیماری های نادر که مسئولیت آن به دانشگاه علوم پزشکی تهران واگذار شد،نیاز به تامین دارو و تاسیس داروخانه را اساسی ترین نیاز بیماران نادر کشور عنوان کردند.                  

دکتر نمکی نیز در راستای تامین منابع دارویی و درمانی بیماران نادر و تسریع در این امور دستورات لازم را به معاونین خود صادر کردند.

همچنین در این دیدار مقرر شد دکتر جان بابایی معاونت درمان وزارت بهداشت و دکتر اسدی لاری قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل، پیگیری های لازم را برای استفاده از ظرفیت های داخلی و بین المللی جهت بهبود شرایط بیماران نادر کشور انجام دهند.

 

 
کد مطلب : ۱۸۴۷۸
چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۷
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :