چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
 
 
جمعیت هلال احمر اعلام کرد:
محموله کمک‌های خارجی برای سیل زدگان وارد ایران می شود
 
جمعیت هلال احمر اعلام کرد: سیل محموله‌های امدادی جمعیت‌های ملی و دولت‌ها برای کمک به سیل‌ زدگان و یاری مردم سیل ‌زده با هماهنگی‌ها و اقدامات معاونت امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه هلال‌احمر، وارد کشور خواهد شد.
 
به گزارش فانا، محوله‌های امدادی و کمک‌های نقدی جمعیت‌های ملی صلیب سرخ و هلال احمر و همچنین دولت‌ها به کشور وارد خواهد شد.

کمک‌ 25هزار دلاری بیمارستان جمعیت هلال‌احمر در لبنان به سیل‌زدگان ایران
بیمارستان جمعیت هلال‌احمر در لبنان اخیرا اقدام به جمع‌آوری کمک‌های مردمی و کمک کارکنان درمانی شاغل در این بیمارستان برای سیل‌زدگان کشورمان کرده و اعلام کرده است که 25 هزار دلار از محل کمک‌های مردمی و از سوی پرسنل درمانی شاغل در این بیمارستان برای کمک به سیل‌زدگان کشور تامین شده است.
بر اساس این گزارش، این کمک‌ها صرفا از بیمارستان جمعیت هلال‌احمر ایران در لبنان و همچنین فعالیت برخی داوطلبان در مدارس منطقه نبطیه جمع‌آوری شده است و جمع‌آوری کمک‌های نقدی در بیمارستان جمعیت هلال احمر در کشور لبنان ادامه داشته و مبالغ اهدایی متعاقبا اعلام خواهد شد.

محموله اهدایی جمعیت هلال احمر امارات متحده عربی
به علاوه محموله بشردوستانه جمعیت هلال‌احمر امارات متحده عربی امروز؛ سه‌‌ شنبه 27 فروردین وارد فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی (ره) شده است. این محموله به وزن 80 تن و شامل 2500 بسته مواد غذایی و همچنین 292 دستگاه چادر برای توزیع در مناطق سیل‌زده است.

محموله اهدایی بخش خدمات نجات آتش‌نشانی جمهوری چک
بر اساس این گزارش محموله امدادی – زیستی بخش خدمات نجات آتش‌نشانی جمهوری چک نیز شامل چادر، پتو، کیسه خواب، ژنراتور برق، لوازم تثبیت کننده برای ژنراتور برق، پمپ لجن الکتریکی و پالت چوبی، چهار‌شنبه 28 فروردین وارد فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) خواهد شد.

 محموله اهدایی دولت هندوستان
مقرر شده است تا محموله بشردوستانه دولت هندوستان نیز 28 فروردین وارد فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) شود.
این محموله امدادی و غذایی در مجموع 917 بسته شامل یک هزار و 750 تخته پتو یک‌نفره (175 بسته)، یک هزار و 750 تخته پتو دو نفره (175 بسته)، 2 هزار کیلوگرم نایلون پلاستیکی (65 رول)، یک هزار و 80 کیلوگرم کنسرو غذایی(50 جعبه)، یک هزار کیلوگرم کنسرو نخود فرنگی(20 کیسه)، 500 کیلوگرم کنسرو سیب زمینی خشک (25 کیسه)، یک هزار و 20 کیلوگرم پیاز سرخ شده، 999 دستگاه چادر خانوادگی (با پل و پایه و طناب) شامل 111 بسته چادر، 111 جعبه پل و پایه (12 فوت)، 111 جعبه پل و پایه (9 فوت)، 20 بسته طناب و 20 بسته قلاب است.

 محموله اهدایی دولت گرجستان
محموله امدادی بشردوستانه دولت گرجستان شامل 130 عدد برانکارد، 50 عدد تشک برانکارد، 130 عدد پتو، 50 عدد کیسه خواب، 300 عدد کانتینر آب و 200 عدد سیستم تصفیه آب، بعدازظهر دو‌شنبه 26 فروردین برای توزیع در مناطق سیل‌زده کشور، وارد مرز نردوز شده است.

 محموله اهدایی دولت عمان
همچنین 7 فروند هواپیمای دولت عمان شامل محموله امدادی این کشور چهارشنبه 21 فروردین وارد فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی (ره) شده است. این محموله به وزن تقریبی 100 تن شامل اقلام زیستی، خوراکی و امدادی از قبیل برنج، آرد، خرما، عدس، شکر، روغن، چای، شیر خشک، چادر 4 در 6 متر، پتو، بالشت، ملحفه و 10 دستگاه قایق برای توزیع در مناطق سیل زده است.
 
کد مطلب : ۱۸۴۹۸
پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۱
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :