شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ,20 July 2019
 
 
افزایش ۱۶ درصدی قیمت مواد شوینده در بازار
واردات مواد شوینده از کشور‌های حوزه خلیج فارس
 
یک مقام مسئول گفت: طی چند روز اخیر، مواد شوینده ۱۶ درصد افزایش قیمت داشته است.
 
به گزارش فانا، علیرضا رضایی قهرودی رئیس اتحادیه عمده فروشان مواد شوینده و پاک کننده درباره بازار مواد شوینده گفت: طی چند روز اخیر، مواد شوینده ۱۶ درصد افزایش قیمت داشته است.وی با اشاره به اینکه نوسان بازار ارز در این بازار تاثیرگذار بوده است، تصریح کرد: زمانی قیمت‌ها در بازار یکسان می‌شود که نرخ ارز ثابت شود.

قهرودی با بیان اینکه  مواد شوینده از کشور‌های حوزه خلیج فارس وارد می‌شود، افزود: صادرات در این صنف بسیار محدود است.

رئیس اتحادیه عمده فروشان مواد شوینده و پاک کننده  گفت: در حال حاضر واحدهای تولیدی در کشور، نیاز به کسب مجوز از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ندارند و می‌توانند افزایش متعارف قیمت‌ها را مدنظر قرار دهند، اگر قیمت‌ها خارج از عرف سازمان حمایت باشد از سوی انجمن تولیدکنندگان فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی و مواد شوینده و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کنترل و برخورد‌های لازم صورت خواهد گرفت.

قهرودی در پاسخ به این پرسش که این افزایش قیمت در ماه رمضان ادامه خواهد داشت یا خیر، اظهار کرد: درحال حاضر این افزایش قیمت در بازار ادامه دارد و نمی‌توان تصمیم قطعی گرفت.

وی در ادامه بیان کرد: باتوجه به آنکه دلالان و سودجویان از نوسان قیمت در بازار سوءاستفاده می‌کنند ثبات قیمت‌ها در بازار سبب می‌شود این فرصت از سودجویان گرفته شود.

قهرودی گفت: به هیچ عنوان مشکل کمبود مواد شوینده در بازار وجود ندارد و جای هیچ‌گونه نگرانی در این رابطه نیست.

رئیس اتحادیه عمده فروشان مواد شوینده و پاک کننده ابراز امیدواری کرد که بازار مواد شوینده بتواند به یک قیمت ثابت در بازار برسد.
 
کد مطلب : ۱۸۵۲۵
شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۰۴
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :