شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ,20 July 2019
 
 
بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی صنعت شوینده آغاز بکار کرد
 
بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی مواد شوینده، آرایشی، بهداشتی، سلولزی و ماشین آلات وابسته امروز دوشنبه با حضور «محسن صالحی‌نیا» معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و با مشارکت 265 شرکت داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد.
 
به گزارش فانا، در این دوره از نمایشگاه انواع مواد شوینده و پاک کننده، محصولات سلولزی، آرایشی و بهداشتی، محصولات محافظتی پوست، مو، دهان، دندان و رنگ مو، عطر، ادوکلن و اسپری، خوشبو کننده و محصولات بهداشتی منزل، مواد اولیه واسطه ای، خدمات بازرگانی و مشاوره ای و همچنین انواع دستگاه ها، صنایع، خط تولید و تجهیزات و ماشین آلات این حوزه عرضه شده است.
«بهمن حسین زاده» مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران در آیین افتتاح این نمایشگاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این نمایشگاه که در فضایی بیش از 27 هزار مترمربع و در 10 سالن برگزار می شود، تولیدکنندگان آخرین تولیدها، دستاوردها و تکنولوژی های روز این صنعت را به نمایش گذاشته اند.

وی خاطرنشان کرد: در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی مواد شوینده 265 شرکت داخلی و خارجی از ایران و کشورهای کره جنوبی، آلمان، هندوستان، چین، ترکیه، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا حضور دارند.

وی افزود: در سال مزین به «رونق تولید» شرایط برای رونق زنجیره تامین در محصولات شوینده، پاک کننده و لوازم آرایشی و بهداشتی در این نمایشگاه فراهم شده و با استقبال خوبی که از سوی خارجی ها به عمل آمده، شرایط برای انجام مذاکره های رو در رو با طرف های خارجی برای فعالان اقتصادی ایرانی مهیا است.
برپایه این گزارش، جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی، کمک به رونق تولید، ایجاد زمینه فعالیت های علمی و تحقیقاتی، پیش فروش کردن محصولات، شناسایی و انتخاب نمایندگان فروش جدید، توسعه صادرات و یافتن بازارهای جدید، اطلاع از آخرین استانداردهای علمی و پژوهشی خارجی، اشتغالزایی، تعامل بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، معرفی توانمندی های شرکت های داخلی و کشف استانداردهای بالقوه در داخل کشور از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

 مصرف سالانه لوازم آرایشی، بهداشتی و شوینده در کشورمان حدود 20 هزار میلیارد تومان است. البته ظرفیت تولیدکنندگان داخلی نیز چندین برابر این رقم است. با این حال بیش از 2 میلیارد دلار که معادل 7 هزار میلیارد تومان است، لوازم آرایشی و بهداشتی به کشور قاچاق می‌شود.

تولیدکنندگان مواد شوینده سالانه بیش از 200 میلیون دلار به کشورهای پاکستان، افغانستان تاجیکستان، عراق، سوریه، آذربایجان، ترکمنستان و لبنان صادرات دارند.
بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی مواد شوینده، آرایشی، بهداشتی، سلولزی و ماشین آلات وابسته از امروز تا پنجم اردیبهشت ماه هر روز از ساعت 10 تا 18 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آماده بازدید علاقمندان است.
 
کد مطلب : ۱۸۶۳۸
سه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۵۳
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :