چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
 
 
هشمین کنگره ملی گیاهان دارویی با ارائه 600 مقاله گشایش یافت
 
هشتمین کنگره ملی گیاهان دارویی به همت شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی با حمایت ستاد توسعه فناوری های گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری با ارائه 601 مقاله آغاز به کار کرد.
 
به گزارش فانا، دبیر علمی هشتمین کنگره ملی گیاهان دارویی روز چهارشنبه در حاشیه افتتاحیه هشتمین کنگره گیاهان دارویی گفت: در این دوره از کنگره 726 مقاله به دبیرخانه ارسال شده است که پس از بررسی توسط داوران ، 601 مقاله در چهار محور پذیرفته شده اند.
پیمان صالحی افزود: از میان مقالات دریافت شده در این کنگره ، 305 مقاله مربوط به محور کشاورزی و منابع طبیعی در بخش های اکولوژی، فرآوری اولیه پس از برداشت، اهلی کردن و اصلاح، بیو تکنولوژی، کشت و زارعت، فیزیولوژی گیاهی، مکانیزاسیون و تکنولوژی بذر است که بیشترین آمار ارائه مقالات در این کنگره را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: 230 مقاله نیز در محور داروسازی، پزشکی در بخش های طب سنتی، اثرات فارماکولوژیک، اثرات بالینی و فرمولاسیون و کنترل دریافت شده است، در محور صنعت واقتصاد هم 15مقاله در بخش های بازرگانی گیاهان دارویی و فرآورده های آنها، تولید فرآورده های گیاهان دارویی، نوآوری در تولید محصولات کاربردی، نظام کیفی و تولید محصولات با کیفیت و انتقال تکنولوژی و تولید محصولات گیاهی ارائه شده است.

وی گفت: همچنین در محورعلوم پایه 176 مقاله در بخش های گیاه شناسی، فتو شیمی، بیو شیمی ژنتیک، اثرات بیولوژیک و بیوتکنولوژی به دبیرخانه کنگره رسیده است.
صالحی بیان کرد: در این کنگره دو روزه از میان 601 مقاله پذیرفته شده، 16 مقاله به صورت سخنرانی و 585 مقاله در قالب پوستر ارائه خواهد شد.

وی با اشاره به این موضوع که هشتمین کنگره ملی گیاهان دارویی دارای امتیاز بازآموزی است و کنگره از پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC نیز مجوز برگزاری دارد، گفت: در این کنگره مهمانان خارجی نیز از کشورهای آلمان، یونان و لهستان حضور و سخنرانی خواهند داشت.

در کنار این کنگره که به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس درحال برگزاری است، نمایشگاه جانبی از محصولات داروهای گیاهی و فرآورده های طبیعی شرکت های دانش بنیان و خلاق باریج اسانس، انجمن تولید کنندگان داروها و فرآورده های گیاهان دارویی، پژوهشکده گیاهان دارویی، مجتمع صنایع دینه ایران، شرکت دارویی زردبند، شرکت کشت و صنعت فرآوری گیاهان دارویی سها جیسا، کاوش آریان آزما، شرکن میم دارو، شرکت داروسازی نوتک فار و شرکت داروساز یاس دارو برپا شده است.
 
کد مطلب : ۱۸۸۱۵
چهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۲
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :