يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ,15 September 2019
 
 
جذب ۹ هزار پرستار تا پایان سال جاری
پوشش بیمه‌ای ۲ بیماری صعب‌العلاج
 
معاون پرستاری وزارت بهداشت از جذب ۹ هزار پرستار تا پایان سال جاری خبر داد.
 
به گزارش فانا، مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، در خصوص کمبود پرستار در کشور توضیح داد: کمبود پرستار در کشور همچنان باقی است، اما تلاش‌های بسیاری برای جذب پرستاران صورت گرفته است.

وی با اشاره به دستور وزیر بهداشت برای جذب ۹ هزار پرستار گفت: این کار به زودی صورت خواهد گرفت و کمک زیادی به سیستم درمانی خواهد کرد و این پرستاران تا پایان امسال جذب سیستم درمانی می‌شوند.

حضرتی با بیان اینکه در حال حاضر به سمت مراقبت در منزل حرکت می‌کنیم، گفت: ارائه این مراقبت‌ها و خدمات پرستاری در منزل حرف اول را می‌زند که خوشبختانه تعرفه‌های آنها ثابت شده است.

پوشش بیمه‌ای ۲ بیماری صعب‌العلاج

معاون پرستاری وزارت بهداشت ادامه داد: از همین هفته به کمک سازمان بیمه سلامت شاهد تحول بزرگ در تاریخ ارائه مراقبت نظام سلامت بودیم و ۲ بیماری مهم تحت حمایت این سازمان درآمدند.

وی توضیح داد: بیماران سکته مغزی بستری در ICU و بیمارانی که مبتلا نارسایی مزمن قلبی پیشرفته هستند به مدت یک ماه تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و پس از گذشت این بازه زمانی، این خدمت در سراسر کشور ارائه می‌شود.

حضرتی گفت: این طرح در ۶ استان در حال اجرایی است و امیدواریم تا پایان ماه رمضان نتایج مناسبی از ۶ استان دریافت و آن را کشوری کنیم.
 
کد مطلب : ۱۹۱۳۸
چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۴
۰
 
مرجع : خبرگزاری فارس
 

ارسال
 
گروه های خبری :