شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ,20 July 2019
 
 
مواد آرایشی و بهداشتی دستفروشان استاندارد لازم ندارد
 
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان گفت: باید به مردم اطلاع‌رسانی شود که محصولات بهداشتی و آرایشی را از دستفروشان خریداری نکنند چرا که این مواد استاندارد لازم ندارند، عمدتا تقلبی بوده و می‌تواند باعث بروز بیماری‌های مختلفی شود.
 
به گزارش فانا، بابک قطبی ظهر امروز در جلسه کارگروه پیشگیری و مبارزه با قاچاق محصولات سلامت‌محور  که در سالن جلسات معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار شد اظهار داشت: سال گذشته آموزش‌هایی در مدارس دخترانه در بحث مبارزه با قاچاق مواد بهداشتی و آرایشی ارائه شد و برای امسال هم در برنامه داریم که این آموزش‌ها در مدارسه پسرانه نیز برگزار شود.وی افزود: متاسفانه بازرسی‌های اخیر به صورت عمقی و دقیق انجام نشده در حالیکه نیاز است بازرسی به صورت دقیق‌تر انجام شود تا از بروز مشکلات بهداشتی و قاچاق جلوگیری شود.

قطبی ادامه داد: باید به مردم اطلاع‌رسانی شود که محصولات بهداشتی و آرایشی را از دستفروشان خریداری نکنند چرا که این مواد استاندارد لازم ندارند، عمدتا تقلبی بوده و می‌تواند باعث بروز بیماری‌های مختلفی شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ستان کردستان در ادامه تصریح کرد: با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال رونق تولید از جانب مقام معظم رهبری باید تمامی تلاش خود را بر این بگذاریم که در بحث تولیدات داخلی تلاش مضاعفی را داشته باشیم.

در پایان شهاب قصری مدیر نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: در گشت‌های ‌بازرسی که از دستفروشان سطح شهر سنندج به عمل آمد به دستفروشان درباره فروش مواد آرایشی و بهداشتی تذکرات لازم داده شد و یک بنر هم در مرکز شهر برای اطلاع‌رسانی به مردم در این باره نصب شد.
 
کد مطلب : ۱۹۱۴۳
دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۴
۰
 
مرجع : خبرگزاری فارس
 

ارسال
 
گروه های خبری :