يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ,15 September 2019
 
 
سخنگوی سازمان غذا و دارو:
هیچ مجوز تبلیغ محصولات سلامت محوری در ماهواره صادر نشده است
 
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: مجوزی برای استفاده از لوگوی این سازمان برای تبلیغ هیچ‌یک از محصولات سلامت‌محور در شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان صادر نشده است.
 
به گزارش فانا، شهرام شعیبی افزود: فرآورده های سلامت‌محور شامل دارو، مواد غذایی، آرایشی، بهداشتی، مکمل ها و تجهیزات پزشکی هستند.

وی تاکید کرد: تبلیغات برخی از این محصولات از جمله فرآورده های آرایشی و بهداشتی و مکمل ها با لوگوی سازمان غذا و دارو غیرمجاز و ممنوع است.

وی اضافه کرد: شبکه‌های ماهواره‌ای با سوء استفاده از مجوزهای بهداشتی ملی و بین المللی مانند تائیدیه های سازمان جهانی بهداشت WHO و سازمان غذا و داروی آمریکا FDA، وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو، محصولات آرایشی و بهداشتی و مکمل هایی را تبلیغ می کنند که برخی از آنها ممکن است فاقد اصالت تولید بوده و حتی تقلبی باشند که مصرف آنها برای سلامت مصرف کنندگان مخاطره آمیز است.

سخنگوی سازمان غذا و دارو اظهار داشت: این سازمان مصرف فراورده هایی که در شبکه‌های ماهوراه ای فارسی‌زبان تبلیغ می شود، به هیچ وجه توصیه نمی کند.
شعیبی افزود: مردم برای اطمینان از ایمنی و سلامت محصولات، می توانند با مراجع ذی صلاح مانند معاونت های غذا و دارو یا داروسازان مورد اعتماد خود قبل از خرید مشورت کنند.
 
کد مطلب : ۱۹۲۹۸
چهارشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۰
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :