شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ,20 July 2019
 
 
فروش محصولات آرایشی بهداشتی در داروخانه‌ها محدودیتی دارد؟
 
رئیس امور داروخانه‌های سازمان غذا و دارو درباره موضوع محدودیت فروش محصولات آرایشی و بهداشتی در داروخانه‌ها توضیح داد.
 
به گزارش فانا، سعید برومند رئیس اداره امور داروخانه‌های سازمان غذا و دارو درباره موضوع فروش محصولات آرایشی و بهداشتی در داروخانه‌ها اظهار کرد: طبق قانون و مجوزی که به منظور تاسیس داروخانه‌ صادر می‌شود، داروخانه محل عرضه دارو، شیرخشک، مکمل‌ها ی دارویی، فرآورده‌های گیاهی و محصولات آرایشی و بهداشتی است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا محدودیتی برای فروش لوازم آرایشی و بهداشتی در داروخانه‌ها وجود دارد، توضیح داد: محدودیتی برای فروش محصولات آرایشی بهداشتی در داروخانه وجود ندارد و مردم با اطمینانی که از داروخانه ها دارند ترجیح می‌دهند فراورده های سلامت محور از جمله محصولات آرایشی و بهداشتی را از داروخانه تهیه کنند.

داروها نباید در معرض دید مراجعه‌کنندگان قرار داده شود

رئیس اداره امور داروخانه‌های سازمان غذا و دارو درباره اینکه مراجعه کنندگان در بدو ورود به داروخانه ها، با حجم زیادی از محصولات آرایشی و بهداشتی مواجه می شوند، گفت: با توجه به اینکه تبلیغ داروها غیر مجاز است لذا داروها نباید در معرض دید مراجعه‌کنندگان قرار داده شود.

رئیس اداره امور داروخانه‌های سازمان غذا و دارو تاکید کرد: عمده تمرکز داروسازان در داروخانه ‌ها عرضه ومشاوره در خصوص داروهای مصرفی بیماران بوده و توصیه وزیر بهداشت نیز مبنی بر این است که داروسازان در داروخانه، راهنمایی بیماران در خصوص مصرف بهینه دارو را در محوریت قرار دهند.
 
کد مطلب : ۱۹۳۲۳
جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۲
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :