شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
 
 
گزارش نمکی به نمایندگان از تعطیلی ۴۵ شرکت زیرمجموعه وزارت بهداشت
 
سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر بهداشت در جلسه با اعضای فراکسیون از تعطیلی ۴۵ شرکت زیرمجموعه وزارت بهداشت به دلیل بنگاه‌داری خبر داد.
 
به گزارش فانا، مهرداد لاهوتی در تشریح جلسه  صبح امروز فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: وضعیت ادغام دانشگاه‌های علوم پزشکی از وزارت بهداشت و درمان پیگیری شد که سعید نمکی توضیحاتی را ارائه کرد.

وی با اشاره به اینکه موضوع پیشگیری از موضوعات مهم در حوزه سلامت است، اظهار کرد: نمایندگان در این‌ باره سؤالاتی از وزیر داشتند که وی به این سؤال‌ها پاسخ داد.

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: آقای نمکی همچنین از تعطیلی ۴۵ شرکت در زیر مجموعه وزارت بهداشت که بنگاه‌داری می‌کردند خبر داد.

لاهوتی با بیان اینکه سؤالاتی از وضعیت دارو در کشور از وزیر داشتیم که وی پاسخ داد:  وضعیت دارو در کشور نگران‌کننده نیست و فقط در ۱۸ قلم دارو محدودیت وجود دارد داریم درحالی‌که سال گذشته در مورد ۳۳ قلم دارو نگرانی‌هایی داشتیم.

وی با اشاره به اینکه وزیر بهداشت از توزیع منابع درمان در کشور گلایه داشت، تصریح کرد: نمکی اذعان کرد که ضریب اشغال منابع در بعضی مناطق ۳۰ درصد است درصورتی‌که جاهایی هستند که از ۱۵۰ درصد منابع درمانی استفاده می‌کنند که این نوعی بی‌عدالتی است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توضیحات نمکی درباره طرح‌های بهداشت و درمان در مدارس اظهار کرد: طرح پوسیدگی دندان در مدارس آغاز شده و امیدواریم با پیگیری این طرح هیچ دانش‌آموزی با مشکل پوسیدگی دندان مواجه نشود.

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس گفت: وزیر بهداشت درباره طرح بسیج همگانی در خصوص فشار خون هم این گونه توضیح داد که بسیاری از مردم در ایران فشار خون دارند و متأسفانه از آن خبر ندارند که این موضوعی بسیار جدی است که افراد را با بیماری‌های جدی از جمله نارسایی قلبی و کلیوی مواجه می‌کند و فشار خون را به مرگ خاموش تشبیه کرد که لازم است روی آن با جدیت کار کنیم.

لاهوتی خاطرنشان کرد: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین درباره روش‌های ساماندهی طب‌ سنتی در کشور مطالبی بیان کرد.
 
کد مطلب : ۱۹۳۷۵
دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۵
۰
 
مرجع : خبرگزاری آنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :