چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
 
 
واکنش سازمان غذا و دارو نسبت به تصاویر منتشرشده از صف انتظار باتری قلب
باتری قلب به اندازه کافی در کشور وجود دارد
 
مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو در واکنش به تصاویر و اخبار منتشرشده از صف انتظار برای دریافت باتری قلب گفت: این اخبار کذب است؛ ذخیره باتری قلب برای سه ماه در کشور وجود دارد، با این حال سفارش واردات آن داده شده است و جای نگرانی نیست.
 
به گزارش فانا، سیدحسین صفوی  افزود: صف انتظار باتری قلب مانند همیشه است و هیچ ربطی به وضعیت تحریم ندارد و هرگاه باتری قلب برای بیماری لازم باشد، صف انتظار شکل می گیرد.

وی افزود: در ارتباط با ضربان ساز (پیس میکر Pacemaker) و دفیبریلاتور قلبی داخلی (آی سی دی ICD) ممکن است هنگامی که بیماران توسط بیمه و دولت پوشش داده می شوند، مانند همه جای دنیا با توجه به اینکه وضعیت بیمار چقدر ضروری است، صف انتظار شکل بگیرد.

صفوی تاکید کرد: هیچ کمبودی در زمینه پیس میکر و آی سی دی وجود ندارد و از اسفندماه سال گذشته برنامه ریزی های لازم در این زمینه انجام شده است و تعداد قابل توجهی از این تجهیزات در انبار هیات امنای ارزی وجود دارد.

وی اضافه کرد: تامین باتری قلب در بخش دولتی از طریق درخواست بیمارستان به هیات امنای ارزی صورت می گیرد و با نرخ مصوب و رسمی در اختیار آنها قرار می گیرد.

صفوی افزود: پیس میکر و آی سی دی به اندازه کافی داریم؛ با این حال دوباره درخواست تامین آن را داده ایم، تامین ارزی آن صورت گرفته و تا پایان سال دوباره وارد کشور می شود.

وی درخصوص قیمت 250 میلیون تومانی اعلام شده در برخی خبرها برای باتری قلب نیز اظهار داشت: امکان ندارد که پیس میکر و آی سی دی با این قیمت ها به فروش برسد چراکه در بیمارستان دولتی از طریق هیات امنای ارزی و در بیمارستان های خصوصی توسط شرکت های خصوصی تامین می شود.
 
کد مطلب : ۱۹۳۸۸
دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۲
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :