چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
 
 
فرماندار بندر آستارا:
فروش عمده دارو به اتباع خارجی منع شود
 
فرماندار بندر مرزی آستارا فروش عمده و بدون نسخه دارو به اتباع خارجی توسط داروخانه های این شهرستان را مصداق عرضه خارج از شبکه و قاچاق کالا دانست و بر مقابله جدی با آن تاکید کرد.
 
به گزارش فانا، حسن رستم زاد گفت: بخشی از کمبودهای احتمالی دارو ناشی از تحریم های ظالمانه دشمن و بخش دیگر ناشی از خرید عمده آن توسط اتباع خارجی از داروخانه هاست و کوتاهی دستگاه های متولی در مقابله با این پدیده قابل قبول نیست.

وی اظهار کرد: تفاضل قیمت ریال با منات (پول رایج جمهوری آذربایجان) نباید زمینه خرید و فروش عمده دارو و قاچاق آن را فراهم و اداره کل گمرک آستارا با خروج عمده و بدون نسخه دارو از مرز این شهرستان ممانعت کند.

فرماندار آستارا ادامه داد: در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، به علت تردد چشمگیر اتباع خارجی از مرز آستارا، تصمیم گرفته شد از فرمانداران شهرستان های همجوار نیز خواسته شود با حمل عمده دارو با جدیت مقابله کنند.

رستم زاد از شبکه بهداشت و درمان آستارا نیز خواست با صدور دستورالعمل به داروخانه ها، ضوابط عرضه دارو به طور دقیق رعایت و با مصادیق قاچاق آن برخورد شود.
بندر مرزی آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان قرار دارد و روزانه نزدیک به سه هزار تبعه جمهوری آذربایجان، بدون روادید به این شهرستان وارد و بعد از خرید مایحتاج خود، از مرز آن خارج می شوند.
 
کد مطلب : ۱۹۴۰۴
چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۵
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :