سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ,17 September 2019
 
 
حامدی‌فر:
آقای روحانی تابوی افزایش قیمت داروی ایرانی را بشکنید
 
عضو هیات نمایندگان اتاق تهران در جلسه کارآفرینان و فعالان بخش خصوصی با رئیس جمهوری گفت: من از شما خواهش می‌کنم که حتما درباره صنعت دارو و شکستن تابوی افزایش قیمت داروی ایرانی فکری بکنید.
 
به گزارش خبرنگار فانا، متن اظهارات هاله حامدی‌فر به شرح زیر است:

نایاب‌ترین کالای امروز کشور امید است نه ارز و پول و فعالان بخش خصوصی امیددهنده‌ترین افراد حال حاضر کشور هستند.

صنعت ۹۶٪ اقلام مصرفی کشور را تامین می‌کند.

صنعت دارو دچار تابوی جلوگیری از افزایش قیمت شده است و همواره بالاترین مقامات کشور تاکید می‌کنند که قیمت دارو نباید افزایش یابد.

در مقابل افزایش قیمت داروهای وارداتی چاره‌ای جز پذیرش نداریم اما جلوی صنعت را گرفته‌ایم.

این وضعیت باعث شده صنعت دارو همواره با کمترین توان حرکت کند و فقط نان بخور و نمیری داشته باشد و نتواند ارتقای کیفیت بدهد، وارد بازارهای صادراتی شود و هزینه تحقیق و توسعه بدهد.

پایین بودن قیمت‌ها، ارج و قرب داروی ایرانی را هم در چشم مصرف‌کننده پایین آورده در حدی که همواره شنیده‌ایم که می‌گویند داروی ایرانی گچ است و بیماران حاضرند که داروی قاچاق وارداتی را که معلوم نیست تحت چه شرایطی وارد کشور شده بخرند.

سال قبل داروی بیزاکودیل که تولیدکننده آن چند ماه به‌دنبال افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت بود و به آن مجوز ندادند در نهایت مجبور شدیم با ۱۰ برابر قیمت تولید داخل وارد کنیم.

قیمت دارو باید منطقی شود تا صنعت زنده بماند.

٪۷۵ نسخ دارویی قیمتی بین ۲ تا ۴ هزار تومان دارد و در این شرایط تورمی افزایش قیمت دارو تغییری در سبد خانوار ایجاد نمی‌کند اما زمین خوردن صنعت مشکلات بزرگی را ایجاد می‌کند.

ارز ۴۲۰۰ تومانی مایه فساد و اتهام به فساد است و بیچارگی دریافت آن، ما را از تمام کار و زندگی‌مان انداخته است. در همین حال این ارز فقط ۳۰٪ نهاده‌های تولید را تشکیل می‌دهد و ۷۰٪ دیگر با نرخ تورم افزایش یافته است. در این شرایط چطور می‌توانیم با کمترین حاشیه سود ادامه فعالیت بدهیم؟

من از شما خواهش می‌کنم که حتما درباره صنعت دارو و شکستن تابوی افزایش قیمت داروی ایرانی فکری بکنید.
 
کد مطلب : ۱۹۶۲۳
جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۹
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :