سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ,17 September 2019
 
 
داروسازی بهستان خبر داد:
تولید و عرضه به بازار داروی متفورین تولید شده تحت لیسانس ساندوز
 
بیماران دیابتی خیالشان از کیفیت و تامین داروی متفورمین ساندوز در ایران راحت باشد.
 
به گزارش فانا، متفورمین داروی اول در پیشگیری از دیابت در بیماران پره دیابتیک است و با توجه به تغییرات سبک زندگی و سیر صعودی ابتلا به پره دیابت، شرکت داروسازی بهستان (بهستان تولید) داروی متفورمین (500mg و 1000mg) را تحت لیسانس شرکت ساندوز سوئیس تولید و به بازار عرضه کرد.

شعار ما در داروسازی بهستان این است:
"تولید داروی ایرانی، با کیفیت جهانی"


و خوشحالیم که امروز پس از داروی Omnic تحت لیسانس استلاس ژاپن، داروی متفورمین را با همان کیفیت داروی اصلی به بازار عرضه می‌کنیم.

شرکت ساندوز (بخش ژنریک‌ساز گروه دارویی نوارتیس که شامل هگزال، ابوه و ساندوز) یکی از قدیمی‌ترین شرکای تجاری گروه دارویی بهفار است. سایت تولیدی بهستان به عنوان سایت مورد تائید تیم کیفی این شرکت از سال 1392شروع به تولید تحت لیسانس داروهای ساندوز کرده است. این انتقال تکنولوژی از بسته‌بندی ثانویه شروع شده و بعد از تکمیل خط بلیسترینگ به بسته‌بندی اولیه رسید. در سال 1395 خط تولید این شرکت توسط بازرسان ارشد کیفی گروه نوارتیس برای تولید از ماده اولیه تائید شد که تا امروز تنها شرکت ایرانی دارنده این تائیدیه است. تولید از ماده اولیه در فاز اول با 4 محصول و با 7 دوز آغاز شد. سرانجام پس از تلاش بسیار و همکاری دو تیم بهستان و نوارتیس، در شهریور 1397 برای اولین بار در طول فعالیت 60 ساله ساندوز (نوارتیس) در ایران، متفورمین 500 و 1000 میلی گرم به عنوان اولین محصول این شرکت از ماده اولیه تولید شد. اکنون بعد از سپری شدن مطالعات پایداری و تست‌های کیفی که نشان‌دهنده کیفیت مناسب و قابل مقایسه این محصول در مقایسه با نمونه‌های عرضه شده در بازارهای جهانی است، متفورمین از مرحله ماده اولیه (API) در سایت داروسازی بهستان تولید شد.

 
 
کد مطلب : ۱۹۶۶۸
شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۹
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :