سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ,17 September 2019
 
 
پیرصالحی در گفت‌وگو با فانا خبر داد:
تعیین هیات ویژه وزیر بهداشت برای تعیین تکلیف باختربیوشیمی
در مورد استعفای عبده‌زاده از بیرون اذیت‌هایی کردند
 
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: هیات ویژه تعیین شده از سوی وزیر بهداشت درباره تعیین تکلیف وضعیت کارخانه داروسازی باختربیوشیمی نظر نهایی را خواهد کرد.
 
مهدی پیرصالحی در گفت‌وگو با خبرنگار فانا با اشاره به اینکه وزیر بهداشت هیات ویژه‌ای را شامل بازرسی و حراست وزارت بهداشت، یک نماینده از سازمان غذا و دارو و سندیکای صنایع داروهای انسانی تعیین کرده تا به کرمانشاه بروند و وضعیت باختربیوشیمی را بررسی می‌کنند، توضیح داد: ما اعتقاد داریم کار سازمان غذا و دارو تاکنون در قبال باختربیوشیمی درست بوده اما اگر هیات ویژه نظر دیگری داشته باشد، حاضریم باز هم کار ویژه‌تری انجام دهیم که این کارخانه راه بیفتد.

وی در پاسخ به این سوال که همه شرکت‌های دارویی مشکل قیمت‌گذاری دارند اما هیچکدام تعطیل نشده‌اند پس چرا کارخانه باختربیوشیمی تعطیل شده است؟ عنوان کرد: بهرحال این سیاست آنهاست و می‌خواهند شرایط خودشان را به ما تحمیل کنند.

او در پاسخ به این سوال که آیا باختربیوشیمی اقدام به دامپینگ در بازار داروهای هپاتیت و ضدویروسی کرده است؟ گفت: در دارو دامپینگ نداریم. این شرکت پرایسینگ کرده و پرایسینگ پایین‌تر را هم گذاشته است. خیلی از شرکت‌ها هم به سازمان می‌آیند تا قیمت پایین‌تر بگیرند.

رئیس سازمان غذا و دارو در پاسخ سوال دیگر فانا مبنی بر اینکه آیا باختربیوشیمی با دامپینگ سایر شرکت‌های رقیب را از دور خارج کرده است؟ اظهار کرد: نه شرکتی را نتونست از دور خارج کند. باختربیوشیمی چون در مارکتینگ کار حرفه‌ای نمی‌کند، با وجود اینکه قیمت پایین‌تری نسبت به بقیه گذاشت اما نتوانست بقیه را از بازار خارج کند. باختربیوشیمی سیاست‌های بازاریابی‌اش غلط است. به‌خاطر همین سیاست‌های غلط فشارش را روی قیمت‌گذاری می‌گذارد و ما فکر می‌کنیم نهایت ارفاقی را که می‌توانستیم به این شرکت کردیم اما در هر صورت منتظر نظر نهایی هیات ویژه تعیین شده از سوی وزیر می‌مانیم.

پیرصالحی اعلام کرد: فکر می‌کنم بعد از ماه رمضان هیات ویژه در شرکت باختربیوشیمی مستقر خواهد شد و بعد از بررسی‌های لازم نیز نظر خود را اعلام خواهد کرد

رئیس سازمان غذا و دارو در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار فانا درباره اینکه علت واقعی استعفای محمد عبده‌زاده مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با وجود عملکرد بسیاز خوب او در دوران کمبودهای دارویی چه بود؟ گفت: به نظر من علت این استعفا از درون مجموعه وزارت بهداشت نبود و از بیرون اذیت‌هایی کردند. همه صنعت گواهی دادند که ایشان بهترین فرد برای صنعت، تولید داخل و مدیریت کمبودهای دارویی بود و متفق‌القول هستند که حضور ایشان به شدت به نفع داروی کشور بود.

گفت‌وگو از محمدجواد به‌آبادی
 
کد مطلب : ۱۹۸۲۳
شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۳
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :