يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ,15 September 2019
 
 
نشت کارپول‌های دندانپزشکی از داروخانه‌ها به بازار آزاد
پیشنهاد اصلاح رویه توزیع داروی بی حسی دندان
 
رئیس اداره درمان دندان‌پزشکی وزارت بهداشت گفت: احتمال اینکه کارپول‌ها از داروخانه خارج و در بازار آزاد به فروش برسند وجود دارد.
 
به گزارش فانا، قاسم صادقی رئیس اداره درمان دندان‌پزشکی وزارت بهداشت درباره فروش کارپول‌های اسپانیایی در بازار آزاد به چند برابر قیمت واقعی اظهار کرد: کارپول اسپانیایی را یک شرکت دارویی وارد و شرکت پخشی آن را در اختیار داروخانه‌ها قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: متأسفانه به دلیل اینکه توزیع داروخانه‌ای وجود دارد احتمال اینکه کارپول‌ها از داروخانه‌ خارج و در بازار آزاد به فروش برسند وجود دارد.

صادقی علل فروش کارپول در بازار آزاد را ضعف در قوانین و نظارت دانست و گفت: باید توزیع کنندگان کارپول را دوباره باز تعریف کنیم و کارپول از کانال مشخصی توزیع شود و توزیع عام صورت نگیرد.

رئیس اداره دندان پزشکی وزارت بهداشت اظهار کرد: کارپول به دلیل آن که دارو شناخته می‌شود فروش آن در داروخانه‌ها صورت می‌گیرد و متأسفانه به دلیل ضعف در نظارت ممکن است کارپول‌ها از داروخانه خارج و در بازار آزاد عرضه شوند.

توزیع کارپول از سامانه اداره کل تجهیزات پزشکی

رئیس اداره دندان پزشکی وزارت بهداشت درباره اینکه چگونه می‌توان از عرضه کارپول در بازار آزاد با قیمت‌های بالا جلوگیری کرد، گفت: در حال رایزنی هستیم تا مکانیسم قانونی پیدا کنیم تا رویه توزیع کارپول اصلاح شود.

وی ادامه داد: یکی از پیشنهادات برای اصلاح توزیع کارپول این است که کارپول از طریق اداره کل تجهیزات پزشکی و سامانه‌ای که در این اداره کل وجود دارد توزیع شود و در خواست ما این است که سازمان غذا و دارو توزیع کارپول را از طریق این سامانه اجرایی کند.

صادقی اظهار کرد:‌ در صورتی که کارپول از طریق سامانه اداره کل تجهیزات پزشکی توزیع شود مصرف کنندگان واقعی که دندان پزشکان و مراکز ارائه دهندگان خدمات دندان پزشکی هستند می‌توانند در این سامانه درخواست خرید دهند و در این صورت مقدار مصرف واقعی و خریدار به طور شفاف مشخص است.
 
کد مطلب : ۱۹۸۹۱
سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۰
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :