يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ,15 September 2019
 
 
کلونوسکوپی در مطب؛ تهدیدی جدی برای سلامت بیماران
 
رئیس انجمن متخصصان بیهوشی گفت: انجام کلونوسکوپی در مطب به دلیل نبود تجهیزات لازم سلامت مراجعه‌کننده‌ها را به خطر می‌اندازد.
 
به گزارش فانا، معاونت درمان وزارت بهداشت در ابلاغیه‌ای انجام کلونوسکوپی را در مطب پزشکان ممنوع اعلام کرده بود اما به تازگی دستورالعملی جدید در این باره صادره کرده که بر مبنای آن انجام این عمل در مطب پزشکان آزاد اعلام شده است.علیرضا سلیمی رئیس انجمن متخصصان بیهوشی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: انجام عمل کلونوسکوپی بر خلاف تصور بسیاری از مردم ممکن است با عارضه همراه باشد،‌ از این رو باید در مراكز مجهز یا بیمارستان‌هایی که در آن متخصص بیهوشی به همراه تجهیزاتی مانند مانیتورینگ و دستگاه‌های احیا حضور دارند، انجام شود.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت به دلایل نامشخصی روز گذشته دوباره اجازه انجام کلونوسکوپی را در مطب صادر کرد و این موضوع در حالی است که انجام کلونوسکوپی در مطب پزشکان کاری خطرناک است زیرا این کار عوارض زیادی دارد و حتی در برخی موارد می‌تواند باعث فوت بیمار شود.

رئیس انجمن متخصصان بیهوشی ایران افزود: انجام عمل کلونوسکوپی باید با حضور متخصصان بیهوشی انجام شود که در مطب این عمل به وسیله تکنسین بیهوشی صورت می‌گیرد.
 
کد مطلب : ۱۹۸۹۷
دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۹
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :