سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ,17 September 2019
 
 
رئیس اداره بازرسی تجهیزات پزشکی مطرح کرد؛
ماجرای گرانفروشی دستگاه های پزشکی مشمول ارز دولتی
 
رئیس اداره نظارت و بازرسی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی، از پایش مداوم و بازرسی های دوره ای تجهیزات و ملزومات مشمول ارز دولتی خبر داد.
 
به گزارش فانا، جمال تولی، در خصوص دریافت ارز توسط دستگاه‌های پزشکی و فروش ۴ تا ۵ برابری، آنها، اظهار داشت: مطابق مصوبه شماره ۶۳۷۹۳/ ت ۵۵۶۳۳ ه مورخ ۹۷/۰۵/۱۶ صرفاً تجهیزات و ملزومات پزشکی ضروری مشمول دریافت ارز سیستم بانکی هستند که فهرست آنها باید توسط وزارت بهداشت تهیه و در اختیار بانک مرکزی گذاشته شود.وی افزود: با توجه به مصوبه فوق، فهرست تجهیزات و ملزومات پزشکی ضروری مشمول دریافت ارز سیستم بانکی تهیه و در اختیار بانک مرکزی گذاشته شده است و طبق این مصوبات تجهیزات (دستگاه‌های) پزشکی سرمایه‌ای، مشمول دریافت ارز نیمایی می‌شوند.

رئیس اداره نظارت و بازرسی تجهیزات پزشکی ادامه داد: در خصوص ملزمات مصرفی مشمول ارز رسمی، در بازرسی‌های دوره‌ای، نحوه و قیمت فروش اقلام بررسی و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موضوع به مراجع ذی ربط منتقل می‌شود.

تولی گفت: در همین راستا شعبه تعزیرات حکومتی به منظور رسیدگی سریع و مؤثر بر تخلفات گرانفروشی در اداره کل تجهیزات پزشکی مستقر است و در صورتی که شکایتی دال بر گرانفروشی مطرح باشد، بلافاصله رسیدگی می‌شود.

رئیس اداره نظارت و بازرسی تجهیزات پزشکی در پایان خاطرنشان کرد: انتظار می‌رفت دبیر انجمن رادیولوژی ایران مطالبات خود را در خصوص افزایش تعرفه از مسیرهای قانونی پیگیری کرده و از ارائه اطلاعات غیر دقیق به اذهان عمومی خودداری می‌کرد.
 
کد مطلب : ۱۹۹۰۶
سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۰
۰
 
مرجع : خبرگزاری مهر
 

ارسال
 
گروه های خبری :