جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ,6 December 2019
 
 
دادستان کرمانشاه:
دستگاه قضایی شناسایی مرتکبین توزیع شیرخشک تقلبی را در دستور کار قرار دارد
 
دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از جمع آوری هزار و 600 قوطی «شیرخشک مشکوک» از داروخانه‌های روانسر و ارجاع آنها به معاونت غذا و دارو برای بررسی خبر داد و گفت: دستگاه قضایی با همکاری سایر مراجع ذیربط تا تکمیل تحقیقات مقدماتی و شناسایی مرتکبین بررسی موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد.
 
به گزارش فانا به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز کرمانشاه محمدحسین صادقی روز یکشنبه با اعلام این خبر اظهار کرد: در چند روز اخیر تعدادی از شهروندان روانسری با مراجعه به دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان نسبت به عرضه شیر خشک تقلبی در سطح داروخانه های روانسر طرح شکایت کردند.
وی از ورود فوری ضابطین دستگاه قضایی به این پرونده خبرداد و تصریح کرد: بنابر اظهارات شاکیان پرونده این افراد پس از خرید شیر خشک از داروخانه های سطح شهر متوجه شده اند شیرخشک هایی که با عنوان چند برند معتبر به آنان فروخته شده تقلبی بوده و احتمالاً حاوی آرد گندم است.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه تاکید کرد: پس از وصول این گزارشات، دستگاه قضایی شهرستان بلافاصله به منظور بررسی ابعاد، شناسایی و تعقیب مرتکبین وارد عمل شد.

وی خاطرنشان کرد: با تشکیل پرونده قضایی در این رابطه، ضابطین دستگاه قضایی و شبکه بهداشت شهرستان تمامی شیر خشک های مشکوک را که بالغ بر هزار و ۶۰۰ قوطی بوده از سطح داروخانه ها جمع آوری کردند و برای آزمایش و بررسی‌های کارشناسی در اختیار معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفت.

صادقی تاکید کرد: براساس تحقیقات گسترده ای که ضابطین دستگاه قضایی در خصوص این پرونده داشتند و نیز گردآوری مستندات و اظهار نظر متولیان داروخانه ها، اشخاصی فعلاً با هویت نامعلوم به صورت منسجم و سازمان یافته در سطح این داروخانه ها با توسل به ترفند و حیله و فریب کارکنان داروخانه ها در پوشش خریدار در فرصت مناسب مبادرت به جایگزین کردن شیر خشک های تقلبی با محصولات اصلی کرده اند.

وی با بیان اینکه این افراد فعالیت خود را علاوه بر شهرستان روانسر در سایر شهرستان های استان نیز گسترش داده‌اند، یادآورشد: باتوجه به حساسیت موضوع و از آنجایی که نوزادان و اطفال شیرخوار در معرض مستقیم تهدیدات و خطرات جسمی ناشی از مصرف این قبیل فرآورده‌های خوراکی تقلبی و غیر قابل مصرف قرار دارند و حوزه اقدامات مرتکبین تمامی استان کرمانشاه را در بر گرفته، لذا دستورات لازم به معاونت غذا و دارو و دانشگاه علوم پزشکی داده شده است.
 
کد مطلب : ۱۹۹۱۷
سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۰
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :