يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ,15 September 2019
 
 
رییس کل بانک مرکزی خبر داد؛
تامین٨.٣میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی و دارو
 
رییس کل بانک مرکزی گفت: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون۸.۳ میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی مواد اولیه و سایر کالاهای ضروری تامین شد.
 
به گزارش فانا، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی طی یادداشتی در فضای مجازی نوشت: لازم دیدم، اخبار خوب میزان تأمین نیازهای وارداتی در ۷۰ روز اول امسال را، که در راه پیمایی با شکوه روز قدس اعلام کردم، به اطلاع برسانم.بر اساس آماری که امروز از همکاران تلاشگرم در حوزه ارزی دریافت نمودم، از ابتدای سال ۹۸ تا به امروز، که عمده روزهای فروردین ماه تعطیل بود، ۸/۳ میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی مواد اولیه و سایر کالاهای ضروری … تأمین شده است، و این در حالی است که آمریکایی‌ها فشار تحریم اقتصادی را به حداکثر خود رسانده اند.

از این مبلغ، بیش از ۳ میلیارد دلار آن توسط صادر کنندگان تأمین شده است. جالب اینکه ۸۰۰ میلیون دلار آن واردات در مقابل صادرات بوده است.

به گزارش مهر، سیاست‌های جدید ارزی بانک مرکزی در مورد نحوه برگشت ارز ناشی از صادرات، منطقی بودن نرخ نیما از نظر صادرکنندگان، رواج تدریجی و پر شتاب واردات در مقابل صادرات و مهمتر از همه درک شرایط خطیر اقتصادی توسط صادرکنندگان عزیز، بسیار مؤثر بوده است.
 
کد مطلب : ۱۹۹۳۵
دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۴
۰
 
مرجع : خبرهای بانکی
 

ارسال
 
گروه های خبری :