سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ,17 September 2019
 
 
دانشگاه علوم پزشکی ایران تعامل خوبی برای تامین تجهیزات پزشکی با شرکت‌های دانش‌بنیان دارد
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: خوشبختانه تاکنون تعاملات خوبی را با شرکت‌های دانش‌بنیان برای تامین تجهیزات پزشکی داریم.
 
به گزارش فانا، جلیل کوهپایه زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در خصوص قرارداد‌های دانشگاه برای تامین تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی، این دانشگاه، اظهار کرد: ما تا امروز خوشبختانه مشکلی در تامین تجهیزات سرمایه‌ای و مصرفی خود نداشتیم و با توجه به پیش بینی‌هایی که از ماه‌ها پیش در این حوزه در نظر گرفته بودیم در بحث تامین دارو و تجهیزات مصرفی و تجهیزات سرمایه‌ای وضعمان خوب بوده و قابل قبول است.

کوهپایه زاده ادامه داد: خدمات همچون گذشته در حال ارائه است و پیش بینی می‌کنیم که در آینده نزدیک بتوانیم با ارتباطی که با شرکت‌ها و موسسات تامین دارو داریم مشکلی در این حوزه برایمان پیش نیاید، اما به هر حال اگر کمبود‌هایی در سطح ملی پیش بیاید ما هم دچار مشکل خواهیم شد.

وی تصریح کرد: از آنجا که دارو و تجهیزات پزشکی ما توسط یک شرکت متمرکز که زیر مجموعه خود دانشگاه نیز است تامین می‌شود، تا امروز خیلی دچار مشکل نشده‌ایم و امیدواریم با تمهیداتی که در نظر گرفته‌ایم به مشکلی هم برنخوریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه این دانشگاه با شرکت‌های دانش بنیان تعامل خوبی دارد، ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی ایران چندین شرکت دانش بنیان در حوزه‌های دارو خصوصا دارو‌های گیاهی و تجهیزات پزشکی دارد، منتهی گستره تجهیزات دارویی ما بسیار گسترده است و امکان تامین همه این تجهیزات از سوی این چند شرکت دانش بنیان امکان ندارد، اما از آن‌ها کمک‌هایی را دریافت می‌کنیم، زیرا آن‌ها نمی‌توانند تمام نیاز ما را برآورده کنند.

وی بیان کرد: ما باید از بضاعت کل کشور در حوزه تجهیزات پزشکی و دارویی از شرکت‌های دانش بنیان و فناور استفاده کنیم خود ما هم در دانشگاه با سرعت روی این مسئله کار می‌کنیم و سعی می‌کنیم با تسهیل کردن فرآیند‌ها، امکاناتی را برای تبدیل کردن تهدیدات به فرصت، فراهم کنیم.

کوهپایه زاده با بیان اینکه این برنامه به جِد در دستور کار دانشگاه قرار دارد، افزود: این کار در دستور کار ما قرار دارد، اما این که بخواهیم بگوییم به فوریت می‌توانیم بسیاری از نیاز‌های خود را از طریق شرکت‌های دانش بنیان پاسخ بدهیم در حال حاضر مقدور نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطرنشان کرد: شرکت‌های دانش بنیان محصولاتی دارند که در بازار جایگاه ویژه دارد و انتخابشان برای تولید یک محصول به گونه‌ای بوده که مقرون به صرفگی در این پروژه‌ها وجود داشته باشد؛ در حال حاضر شرکتی وجود دارد که بر روی مرکز طب بازساختی و تولید پوست مصنوعی دانشگاه علوم پزشکی ایران سرمایه گذاری کرده و امیدواریم که طی یک برنامه پنج ساله بتواند درآمد خیلی خوبی برای دانشگاه و کشور به همراه داشته باشد.
 
کد مطلب : ۱۹۹۵۰
شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۴
۰
 
مرجع : خبرگزاری دانشجو
 

ارسال
 
گروه های خبری :