يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ,15 September 2019
 
 
سه فرمان نمکی به شانه‌ساز
 
 
به گزارش فانا، متن کامل حکم وزیر بهداشت برای رئیس جدید سازمان غذا و دارو به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر محمدرضا شانه‌ساز
با سلام؛

با توجه به شرایط خاص کشور و ضرورت مقابله هوشمندانه با تحریم‌های ظالمانه دشمن با اعمال شیوه‌های جهادی و قرارگاهی جهت تامین واردات مواد اولیه صنعت داخلی و داروهای ساخته شده و همچنین تجهیزات پزشکی موردنیاز کشور و از آنجایی که نحوه اداره کنونی آن مجموعه سازگاری و انطباق کامل با شرایط پیش‌رو را ندارد بدینوسیله جنابعالی با توجه به سوابق و تجارب ارزنده‌تان بعنوان سرپرست سازمان غذا و دارو و مدیر اجرایی قرارگاه مذکور منصوب می‌شوید.

امید است با استعانت از پروردگار بزرگ، تأسی به شیوه معصومین و پیگیری طریق شهدا و تلاشگران عرصه‌های جهاد و دفاع مقدس و بهره‌گیری از همفکری و مشارکت کلیه صاحب‌نظران درون و بیرون از آن مجموعه و با پیروی از مشی اعتدال دولت تدبیر و امید در انجام امور محوله موفق باشید.

بدیهی است اداره آن مجموعه به شیوه قرارگاهی و با مشارکت دیگر اعضاء منتخب اینجانب به‌عنوان هیات اجرایی تحت‌ نظر مستقیم وزیر تا عادی شدن شرایط ادامه خواهد یافت. انتظار می‌رود موارد ذیل مدنظر قرار گیرد.

۱- همانگونه که از ابتدای حضور در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اصرار ورزیدم حمایت از تولید داخلی با اعتلای کیفیت از رسالت‌های اصلی ماست و در مورد محصولاتی که تولید داخل دارد اجازه ورود مشابه خارجی ممنوع می باشد این دستور شامل دارو و تجهیزات پزشکی است.

۲- لیست مواد اولیه، دارو و تجهیزات پزشکی موردنیاز سریعا بازنگری و با توجه به شرایط ارزی و اقتصادی در اولین جلسه مطرح و تصمیم‌گیری شود. به‌گونه‌ای که در هر شرایط نباید مشکلی به نام کمبود دارو و تجهیزات اساسی موردنیاز داشته باشیم.

۳- ضروری است جلسات مستمر با شورای مشورتی منتخب اینجانب با حضور نمایندگان محترم تولیدکنندگان، واردکنندگان، توزیع و عرضه‌کنندگان و همچنین نماینده انجمن‌های صنفی و علمی تشکیل و نظرت ایشان مورد توجه قرار گیرد.

بدیهی است این راه پر صعوبت بدون همفکری و همدلی همگان پیمودنی نخواهد بود.

توفیق جنابعالی را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.
 
کد مطلب : ۱۹۹۵۴
چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۲
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :