دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ,9 December 2019
 
 
افتتاح کارخانه تولیدات گیاهان دارویی گلپایگان پس از 30 سال
 
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: کارخانه تولیدات گیاهان دارویی گلپایگان پس از 30 سال تعطیلی در تیر ماه به بهره برداری خواهد رسید.
 
به گزارش فانا، علی بختیار ظهر امروز در جمع مردم گلشهر با بیان اینکه حمایت از مردم لبنان، فلسطین و کشورهای مظلوم به عنوان یک راهبرد برای جمهوری اسلامی است، اظهار کرد: جمهوری اسلامی به دلیل پایبند بودن به آرمان‌‌های استقلال‌خواهی علی‌رغم دشمنی‌ رژیم‌صهیونیستی و دول غربی و اروپایی پیشرفت‌های چشم گیری داشته است.نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در مجلس گفت: یکی از کارهای مهم در کمیسیون حقوقی تصویب لایحه حمابت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست بود که طی سه دوره مجلس این قانون به تصویب نرسیده بوده، در این دوره با همکاری 10 سازمان مربوطه در صحن علنی مجلس به تصویب رسید، همچنین قانون ریشه‌کنی مبارزه به مواد مخدر اصلاح شد.

وی با اشاره به اینکه پالایشگاه ستاره خلیج فارس بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان است اما سال‌ها نیمه تمام مانده بود که در یک گام در مجلس دهم با همکاری دولت و مجلس هر سه فاز آن به اتمام رسید، افزود: با احداث این پروژه عظیم تحریم بنزین برای کشور مشکلی ایجاد نکرد و نیازی به واردات بنزین نداشتیم و حتی به عنوان کشور صادر کننده آن در دنیا شناخته شده‌ایم.

 بختیار افزود: فاز 13 تا 24 پارس جنوبی از محل صندوق توسعه ملی توسط شش پیمانکار ایرانی اجرا شد که یک حرکت جهادی بین دولت و مجلس بود که اکنون 1000 میلیون متر مکعب گاز تولید می‌شود و از قطری‌ها که شرکت‌ شِل و توتال در آن فعال است پیشی گرفتیم.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طی یک فرایند جدید طرح‌های نیمه تمام شهرستان از جمله جاده‌ مواصلاتی موته- گلپایگان پس از 20 سال به اتمام رسید، گفت: کریدور اراک - شهرکرد و تکمیل قطعه پن به شهرکرد از محورهای اصلی در مسیر شمال به جنوب در حال احداث هستند، اجرای این راه مواصلاتی موجب تحول اقتصادی در حوزه صنعت، کشاورزی و گردشگری دارد.

وی افزود: فاز نخست این پروژه به طول 24 کیلومتر در حال اجرا است و فاز دوم این طرح پس از انجام کار مطالعاتی ظرف مدت سه ماه  مناقصه آن انجام شده و سپس این مسیر 75 کیلومتری تا گلپایگان اجرا می‌شود.

بختیار با اشاره به اینکه با اجرای پروژه تصفیه خانه آب شرب گلپایگان تمام روستاها از جمله شهر گلشهر از نعمت آب شرب سالم و پایدار بهره‌مند شدند، بیان کرد: در گلپایگان با توجه به پتانسیل صنعت، کشاورزی و گردشگری با سرمایه‌گذاری سالانه 200 میلیارد تومان می‌توانیم مشکل بیکاری را مهار کنیم.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: کارخانه تولیدات گیاهان دارویی گلپایگان پس از 30 سال تعطیلی در  تیرماه به بهره برداری خواهد رسید، در شرکت‌ سردساز خودرو با راه‌اندازی خط تولید کولر و بخاری ماشین 170 شغل جدید ایجاد شده است و نرخ بیکاری شهرستان از 14.7 به 12 رسید این در حالی که نرخ بیکاری کشور 16 درصد است.

وی گفت: از مسیر رودخانه‌های سد آب به سمت روستاها انتقال داده شده است و این آمادگی برای منطقه گلشهر با همکاری مردم در انتقال آب را داریم که از مسیر سد گلپایگان آب به دشت خشک شده شمال این منطقه انتقال داده شود.

بختیار ادامه داد: پالایشگاه  جی تی ال گاز را به فرآورده تبدیل می‌کند و هیچ گونه آلایندگی زیست محیطی به همراه ل ندارد که با جرای این پروژه 600 میلیون دلاری  اشتغال هزار نفر به صورت مستقیم  و 3000 نفر غیر مستقیم ایجاد می‌کند و نرخ بیکاری را به تک رقمی می‌رساند.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایرادات مطرحه به این طرح مربوط به 10 سال گذشته است که طرح توجیه اقتصادی نداشت، اکنون که توسعه گاز مهم‌تر از صنعت است و برای توسعه کشور براساس چشم انداز 1404 که اقتصاد کشور باید در ردیف 10 کشور برتر اقتصاد جهانی قرار گیرد توسعه  گاز و پترو پالایشگاه راهکار موثری است.

وی گفت:  طرح ملی توسعه پترو پالایشگاه‌ها با همکاری سازمان برنامه بودجه و بورس اوراق بهادر و بانک مرکزی و وزارت نفت تشکیل شده که با تصویب در کمیسیون‌ انرژی و برنامه و بودجه در صحن علنی مجلس قرار می‌گیرد.
 
کد مطلب : ۲۰۰۵۶
دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۴
۱
 
مرجع : خبرگزاری فارس
 

ارسال
 
گروه های خبری :