يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ,15 September 2019
 
 
با فرماندهی وزیر بهداشت؛
نخستین جلسه قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی برگزار شد
 
نخستین جلسه قرارگاه تامین مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی، به فرماندهی وزیر بهداشت، در محل سازمان غذا و دارو تشکیل شد.
 
به گزارش فانا، بر اساس تصمیم وزیر بهداشت و به دلیل حساسیت‌هایی که در بازار دارویی و تجهیزات پزشکی کشور وجود دارد، موضوع ایجاد قرارگاه تأمین مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی در سازمان غذا و دارو، کلید خورد و قرار شد فرماندهی این قرارگاه با وزیر بهداشت باشد.به دنبال این اظهار نظر وزیر بهداشت، عصر دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸، اولین جلسه این قرارگاه با حضور مدیران ارشد سازمان غذا و دارو، معاونان وزیر بهداشت و دیگر اعضای این قرارگاه، تشکیل شد.

آنچه مسلم است، به دنبال اظهارات وزیر بهداشت مبنی بر وجود امضاهای طلایی و رانت در بازار دارو، انتظار می‌رود که در اولین جلسه این قرارگاه، شفاف سازی برنامه‌های سازمان غذا و دارو، در دستور کار قرار گیرد. زیرا، بعد از اظهار نظر وزیر بهداشت، مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو استعفا داد و به دنبال آن، مهدی پیرصالحی رئیس سازمان غذا و دارو، جای خود را به محمدرضا شانه ساز داد تا شاهد تغییر و تحول اساسی در سیاست‌های دارویی و تجهیزات پزشکی باشیم.

وزیر بهداشت، یکی از اهداف ایجاد قرارگاه سازمان غذا و دارو را سرعت بیشتر و آرایش مناسب و جهادی جدید و بسیج در مقابله با هجمه‌ها عنوان کرده و گفته است که فرماندهی این قرارگاه با او خواهد بود تا برای شرایط پیچیده جدید، سازماندهی مناسب داشته باشیم.

سعید نمکی،  یکی دیگر از اهداف ایجاد قرارگاه سازمان غذا و دارو را،  گشودن درها به روی تولیدکنندگان و تمام ذی نفعان عنوان کرده و گفته است که نگذاریم آنها از پیچ و خم‌های بوروکراتیک اداری خسته شوند، چون سازمان غذا و دارو و اداره کل تجهیزات پزشکی که جزو لاینفک آن است، نباید محلی باشد که مردم را در نظام بوروراتیک خسته کند.
 
کد مطلب : ۲۰۰۷۵
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۰
۰
 
مرجع : خبرگزاری مهر
 

ارسال
 
گروه های خبری :