يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ,15 September 2019
 
 
نایب رئیس جامعه جراحان ایران مطرح کرد؛
مقایسه زمان ام آر آی در تهران و پاریس
 
نایب رئیس جامعه جراحان ایران، وضعیت امکانات تشخیصی در تهران را در حالت اشباع دانست.
 
به گزارش فانا، کاظم عباسیون در حاشیه برگزاری چهل و سومین کنگره جامعه جراحان ایران در مرکز همایش های رازی، در ارتباط با وضعیت امکانات تشخیصی پزشکی در کشور، به خبرنگار مهر، گفت: امکانات تشخیصی پزشکی در کشور، در شهرهایی مثل تهران در حد کافی و مدرن وجود دارد. به طوری که یک جراح اعصاب در فرانسه برای ام آر آی کمر درد که باید به تایید یک پزشک دیگر برسد، بین سه هفته تا یک ماه نوبت بیمار است، اما در تهران به قدری مراکز ام آر آی وجود دارد که در مدت ۴ ساعت، ام آر آی روی میز پزشک است.

وی افزود: ممکن است که این امکانات در اقصی نقاط کشور به شکلی که در تهران است، نباشد، اما در رشته جراحی اعصاب، این امکانات به اندازه نیاز وجود دارد.

نایب رئیس جامعه جراحان ایران، در ادامه از هدر رفت وقت اساتید در بیمارستان‌های آموزشی انتقاد کرد و گفت: در حال حاضر چون گفته شده به تعداد جراحی‌هایی که در این بیمارستان‌ها انجام می‌شود، اساتید کسب درآمد می کنند، وقت آنها صرف درمان شده و از آموزش دستیاران عقب می مانند.

عباسیون تاکید کرد: برای برون رفت از این شرایط، باید بیمارستان‌های آموزشی رایگان شود و هر کسی توان مالی بیشتری دارد، به سایر بیمارستان‌ها مراجعه کند.
 
کد مطلب : ۲۰۰۹۳
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۲
۰
 
مرجع : خبرگزاری مهر
 

ارسال
 
گروه های خبری :