يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ,15 September 2019
 
 
فانا گزارش می‌دهد:
جزئیات توافق نامه همکاری رُش و زهراوی
تولید سل سپت، راکوتان و زلودا از API
 
امروز طی مراسمی در تبریز بین دو شرکت داروسازی زهراوی ایران و رُش سوئیس تفاهم نامه‌ای درخصوص تولید داروهای سل سپت، راکوتان و زلودا از API امضاء شد.
 
به گزارش خبرنگار فانا، براین اساس زهراوی و رُش با امضای تفاهم نامه‌ای وارد LSQA (توافق نامه لایسنس، تامین و کیفیت) شدند تا از این طریق همکاری‌های بین دو شرکت که از گذشته نیز وجود داشت گسترش یابد.
 
در این مراسم که علاوه بر مدیران ارشد زهراوی و رُش، مارکوس لایتنر سفیر سوئیس در ایران و محمدرضا شانه ساز سرپرست سازمان غذا و دارو نیز حضور داشتند، فرید بیدگلی مدیرعامل شرکت رُش پارس گفت: ما با تکیه بر تمام پروتکل‌های دارویی و بین‌المللی، به همکاری با شریک ایرانی خود ادامه دادیم و هیچ نگرانی هم بابت هیچ چیز نداریم. من امروز برای رُش، زهراوی و ایران خوشحالم. امروز روزی مهم است.

همچنین مارکوس لایتنر سفیر سوئیس در ایران با ابراز خرسندی نسبت به عقد توافق نامه همکاری بین زهراوی و رُش، امروز را روزی خاطره انگیز برای این دو مجموعه توصیف کرد.
 
همچنین بعد از امضای توافق نامه همکاری بین رُش و زهراوی، حاضران در این مراسم از خطوط تولید شرکت زهراوی بازدید کردند.
 
شرکت رُش حدود ۲۵ سال پیش (1372 شمسی، 1993 میلادی) برای بار دوم پا به بازار ایران گذاشت. این شرکت دارویی درمانی پیش از این بین سال های (1349 تا 1363 شمسی، 1970 تا 1984 میلادی) در بازار دارویی کشور حضوری فعال داشت. رُش پس از قریب به یک دهه فعالیت در کشور در پی موفقیت ها و استقبال جامعه پزشکی و نیز آشنایی بیشتر با فرآیندها، استاندارها و دانش دارویی-درمانی کشور در سال 1392 (2013)  با ثبت شرکت رُش پارس و افتتاح دفتر مرکزی خود فعالیت مستقیم خود را در ایران آغاز کرد.
 
رُش پارس، شاخه تابعه رش در ایران، طی سال های فعالیت خود با همکاری سازمان ها و انجمن های مرتبط دستاوردهای ویژهای را در کشور داشته است. تعامل تنگاتنگ با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت صمت در سال های اخیر موجب شده تا رش پارس در مواردی به عنوان مشاور و شریک تجاری داخلی، دانش ۱۲۰ ساله خود را در اختیار متخصصین کشور قرار داده و در فرآیند تبیین و به‌روزرسانی قوانین درمانی نقش داشته باشد.
 
اقدامات ریشه ای رُش پارس طی ۲۵ سال حضور در ایران، باعث تقویت جایگاه این شرکت در صنعت داروسازی و پزشکی کشور و همچنین بیماران کشور و مقامات دولتی شده است. به علاوه، تلاش و سرمایه گذاری های وسیع رُش پارس در پروژه های انتقال دانش، طی این سال ها، این شرکت پیشرو را در زمره شرکت های دارویی بین المللی در ایران قرار داد که با همکاری شرکای داخلی، تولید ملی دارو در کشورمان را کلید زده است. اقدامی که موجب نمایان شدن هرچه بیشتر پتانسیل بالای ایران در زمینه درمانی و دارویی شده و بعدها به فعالیت ملی سایر شرکت های مطرح دارویی جهان در کشور منجر شد.
 
از این رو تولید و بسته بندی اولیه داروهای اساسی و موردنیاز بیماران نظیر سلسپت (CellCept®) داروی جلوگیری از رد پیوند در بیمارانی که پیوند کلیه، قلب و کید دریافت کرده اند، زلودا (Xeloda®) داروی درمان سرطان های روده، پستان و روده بزرگ و روآکوتان (®Roaccutane) (برای نخستین بار در دنیا این محصول در سایتی خارج از شرکت مبدا این فرمولاسیون در آلمان تولید شد) را می توان هدف اولیه و فعلی شرکت رُش پارس از پروژه های ذکر شده در بالا دانست. این تولیدات مشترک علاوه بر سرعت بخشیدن به قطار تولیدات داخلی و پیشرفت های صنعت دارویی کشور، روند فعالیت شرکت های دانش بنیان دارویی داخلی را تسریع بخشید تا امروز شاهد اقدامات امیدوارکننده ای در این زمینه باشیم.
 
رُش پارس همچنین طی این سال ها، در راستای ایجاد عدالت و دسترسی عموم مردم به داروهای با کیفیت جهانی و افزایش حق انتخاب در بیماران اقدامات قابل توجهی انجام داده است. این شرکت در راستای دسترسی حداکثری مردم به خدمات دارویی-درمانی مناسب و با هدف دسترسی قریب الوقوع بیماران کشور به جدیدترین و تاثیرگذارترین داروها و دانش روز دنیا (همانند کشورهای پیشرفته و صاحب نام دنیا در حوزه پزشکی) با بسیاری از سازمان های بیمه از طرفی و نیز وزارت بهداشت، ذیل طرح تحول سلامت، و البته وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعامل و همکاری بسیار داشته است. دسته ای از داروها که پس از رونمایی جهانی و عرضه عمومی، انقلابی در زندگی بیماران حوزه های انکولوژی، آماس و هموفیلی به وجود آورده و موجب ارتقای کیفیت زندگی بیماران خاص و افزایش طول عمر بیماران سرطانی شده است.
 
همچنین رُش در این سال ها طی روابط بسیار نزدیک و همکاری های مشترک علمی و بنیادین با متخصصین و محققان کشور، آنها را در جریان تازه ترین دستاوردهای علم روز دنیا قرار داده، با به اشتراک گذاری مقالات و طرح های پزشکی نوین به خلق ارزش مشترک در جامعه پزشکی کشور ادامه داده و نیز به حضور پزشکان کشور در کنگره های جهانی کمک شایانی کرده است.
 
شناساندن شیوه های درمانی نوآورانه برای رفع نیازهای پزشکی بی پاسخ و ناشناخته و مفاهیم جدید درمانی مثل درمان شخصی سازی شده، آموزش گروه ها و انجمن های پزشکی، ارتقای سطح آگاهی و دانش جامعه در حوزه های هماوتولوژی (خون شناسی)، انکولوژی (سرطان شناسی) و بیماری های مغز و اعصاب از مهمترین عناوین این همکاری ها بوده است.
 
علاوه بر این، انجام اولین مطالعات بالینی کشور در سطوح بین المللی و با استاندارهای جهانی نمود دیگری از اهتمام رُش پارس به تاثیرگذاری، حضور بلندمدت و انتقال دانشش به داخل کشور است. این مطالعات که به زودی و با همکاری واحد تازه تاسیس «کارآزمایی های بالینی» در رُش پارس و متخصصین دانشگاه علوم پزشکی ایران کلید خواهد خورد، الگوی بین المللی مناسبی را از لحاظ کیفیت، روند مطالعات و دقت معیارها در مبحث مطالعات بالینی در اختیار جامعه پزشکی کشور قرار خواهد داد.

گزارش از محمدجواد به‌آبادی
 
کد مطلب : ۲۰۱۵۰
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۰
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :