يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ,15 September 2019
 
 
کردی در گفت‌وگو با فانا خبر داد:
صادرات 25 میلیارد تومانی داروسازی اکسیر در سال 97
 
مدیرعامل شرکت داروسازی اکسیر میزان صادرات این شرکت را در سال گذشته حدود 25 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از نظر میزان صادرات در سال 1397 رتبه اول را در بین شرکت‌های گروه تی پی کو بدست آوردیم.
 
محسن کردی در حاشیه مراسم رونمایی از محصول جدید برند سانستول با اشاره به اینکه بیشترین میزان صادرات داروسازی اکسیر در سال قبل به اوکراین و سپس کشورهای عراق، سوریه، فیلیپین، اوگاندا، سومالی و ... انجام شد، عنوان کرد: در سال جاری برنامه تولید و عرضه 10 داروی جدید را در برنامه داریم که از این تعداد تاکنون سه داروی دفرازیروکس (دفرازکس)، سولامر (سواژل) و بیزوپرولول (بیزوتکس) را تولید و وارد بازار کرده ایم و تا پایان سال نیز هفت محصول جدید دیگر را تولید و وارد بازار خواهیم کرد.
 
وی افزود: داروسازی اکسیر کارتریج انسولین را با قلم چند بار مصرف وارد بازار کرده است. تا پیش از این اکسیر 98 درصد بازار ویال انسولین را در اختیار داشت. حالا این دارو را با شکل قلم و کارتریج وارد بازار کرده ایم که هم سهولت تزریق دارد و هم شکل جدیدی از این دارو است. کارتریج 70:30 می تواند جایگزین داروهای دیگر شود که الان کار بازاریابی آن در حال انجام است و پزشکان هم استقبال خوبی از آن کرده اند. یکی از دلایل اصلی این استقبال این است که قیمت این محصول نسبت به محصول وارداتی به شدت کمتر است و به جلوگیری از خروج ارز از کشور کمک زیادی می کند.
 
مدیرعامل شرکت داروسازی اکسیر با اشاره به اینکه شرکت داروسازی اکسیر سال قبل در زمینه شاخص های سودآوری رشد بسیار خوبی داشت، عنوان کرد: نسبت سود خالص داروسازی اکسیر از 9 به 24 درصد رشد داشت. این رشد قابل توجه از محل هایی مانند افزایش قیمت نیست بلکه بیشتر مربوط به کاهش بهای تمام شده و افزایش بهره وری است. به جز مسائل مالی و سودآوری تلاش کردیم در داروسازی اکسیر در زمینه های منابع انسانی، اجرای پروژه ها و کیفیت رشد متوازنی را برقرار کنیم و امسال نیز به این رشد ادامه می دهیم.
 
به گفته کردی شرکت داروسازی اکسیر هم اکنون حدود 180 قلم دارو تولید می کند و حدود 8 قرارداد مربوط به تولید قراردادی هم دارد که از این تعداد 4 قرارداد عملیاتی شده و مابقی نیز به زودی عملیاتی خواهند شد.
 
گفت‌وگو از محمدجواد به‌آبادی
 
کد مطلب : ۲۰۱۵۳
جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۷
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :