سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ,12 November 2019
 
 
ابلاغ تکالیف اعضای قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی
شرکت‌های دانش بنیان برای تامین اولویت‌های تجهیزات پزشکی پای کار می‌آیند
 
مدیر کل اداره تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت:با معاونت علمی در حال عقد تفاهم نامه هستیم تا از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان برای تامین اولویت‌های در حوزه تجهیزات پزشکی استفاده کنیم.
 
به گزارش فانا، حسین صفوی مدیر کل اداره تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو با اشاره به برگزاری اولین جلسه قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی اظهار کرد: دوشنبه اولین جلسه قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی برای هماهنگی بین معاونت‌های دارو و تجهیزات پزشکی برگزار شد و گزارش وضعیت را خدمت به وزیر بهداشت و اعضای قرارگاه ارائه کردیم.

ابلاغ ضربتی تصمیمات در جلسات قرارگاه دارو و تجهیزات پزشکی

مدیر کل اداره تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو ادامه داد: ما در اولین جلسه در مورد اقدامات لازم در تصمیم‌گیری کردیم و بلافاصله وزیر بهداشت دستور داد این اقدامات ابلاغ و اجرایی شوند و به دلیل اینکه همه دست اندرکاران دارو و تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در جلسات قرار گاه حضور دارند، تصمیمات جمعی و با در نظر گرفتن همه شرایط گرفته و اجرایی می‌شوند.

صفوی بیان کرد: در این جلسه تکالیف هر واحد وزارت بهداشت در زمینه تامین دارو و تجهیزات پزشکی ابلاغ و تکالیفی نیز به عهده اداره کل تجهیزات پزشکی به منظور تامین تجهیزات پزشکی گذاشته شد.

مدیر کل اداره تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو اظهار کرد: ما با معاونت علمی در حال پیگیری و عقد تفاهم نامه هستیم و یکی از اقدامات این است که از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان برای تامین اولویت‌های در حوزه تجهیزات پزشکی استفاده کنیم.

فرمولی برای ورود سریع تجهیزات پزشکی دانش بنیان به بازار

صفوی بیان کرد: مقرر شده است تا شرکت‌های دانش‌بنیان را برای اخذ تاییدیه کالا کمک کنیم و شرکت‌های دانش‌بنیان با همکاری وزارت بهداشت به شرکت‌های مشاور معرفی می شوند تا برای تسلیم اسناد به وزارت بهداشت آماده شوند و زودتر بتوانند تایید و پروانه ساخت کالا را اخذ کنند.

مدیر کل اداره تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو یادآوری کرد: همچنین با معاونت علمی در زمینه حمایت‌های مالی در حال بحث و بررسی هستیم و هنوز به جمع بندی نرسیده‌ایم و در تلاش هستیم تا بتوانیم به بهترین نحو تسهیلات حمایت‌های مالی فراهم شوند.
 
کد مطلب : ۲۰۱۵۷
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۳
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :