سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ,12 November 2019
 
 
فرهت فارسی مطرح کرد:
آغاز صادرات سیناژن ایلاچ به اروپا طی دو سال آینده
 
مدیرعامل شرکت سیناژن ایلاچ در مراسم افتتاح این کارخانه گفت: ارزش صنعت داروسازی جهان به ۱.۴ تریلیون دلار رسیده است و ترکیه در بین کشورهای در حال توسعه با نرخ رشد اقتصادی سالانه ۱۴ درصد پیشرو است. ترکیه هم‌اکنون هفدهمین بازار بزرگ دارو در جهان است و طی دو سال آینده به یکی از ۱۵ بازار بزرگ دارو در جهان تبدیل خواهد شد.
 
به گزارش فانا، مهمترین اظهارات فرهت فارسی در مراسم افتتاح کارخانه سیناژن ایلاچ به شرح زیرند:

این رشد می‌تواند ترکیه را با یک خطر بزرگ مواجه کند و آن اینکه ترکیه به یک واردکننده بزرگ دارو تبدیل شود.

مهمترین بخش بازار دارو مربوط به بازار بایوتکنولوژی است.

ارزش بازار جهانی داروی بایوتک در سال ۲۰۱۹ بالغ بر ۴۶۰ میلیارد دلار بوده و طی سه سال آینده بازار داروهای بایوتک در ترکیه از حجم فعلی بازار داروی بایوفارماسوتیکال در این کشور فراتر خواهد رفت.

گروه سیناژن در سال ۱۹۹۴ تاسیس شد و واحد ترکیه این شرکت هم در سال ۲۰۱۶ تاسیس شد.

ترکیه سال قبل ۸ میلیارد لیره داروهای بایوتک وارد کرد از جمله شامل ۱ میلیارد لیره برای داروهای درمان سرطان و انسولین، ۵۰۰ میلیون لیره برای داروهای درمان بیماری‌های خونی و ۳۷۵ میلیون لیره برای داروهای درمان بیماری‌های چشمی.

متوسط ارزش صادرات هر کیلوگرم داروی شیمیایی ۱۷ لیره است درحالی‌که این رقم برای داروهای بایوتک یک میلیون دلار به ازای هر کیلوگرم است.

۲ تا ۳ میلیون دلار برای انجام مطالعات بالینی فقط یک محصول هزینه کردیم که شامل هزینه بالای تحقیق و توسعه و انتقال تکنولوژی می‌شود.

با ورود سیناژن به بازار ترکیه، واردات داروهای بایوتک به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار می‌تواند در سال نخست صرفه‌جویی شود.

نخستین گام‌های رسمی را برای تبدیل شدن سیناژن ایلاچ به یک صادرکننده برداشته‌ایم.

با کشورهایی مانند مولداوی، الجزایر، بوسنی و هرزگوین، مراکش، اردن، قطر، هند، صربستان، سنگال، سریلانکا، ویتنام و اکوادور توافق‌نامه‌هایی را امضا کرده‌ایم. همچنین در حال تکمیل مراحل صادرات به اروپا هستیم.

بعد از دو سال ما نخستین صادرات به کشورهای اروپایی را آغاز خواهیم کرد. نخستین محصولی نیز که به اروپا صادر خواهد شد، داروی بیماران MS خواهد بود.

حدود ۳۰ میلیون دلار در چرکزکوی به صورت فیزیکی سرمایه‌گذاری شده و ۷۰ میلیون دلار هم مربوط به هزینه انتقال دانش فنی می‌شود.

به گزارش دیلی صباح، مهمترین چالش ما پیدا کردن محققان و نیروهای ماهر بود ترکیه منابع انسانی کارآزموده خود را به شرکت‌های هایتک آمریکایی واگذار کرده است. ما از دانشمندان آمریکایی هم در سیناژن ایلاچ استفاده می‌کنیم. ما ۲۰۰ داروساز با درجه علمی Ph.D داریم. وقت آن است که دانشمندانمان را که به آمریکا رفته‌اند به کشورمان بازگردانیم.
 
کد مطلب : ۲۰۱۶۵
جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۴
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :