سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ,12 November 2019
 
 
سرهنگی:
جایگاه تجهیزات پزشکی در کشور به‌درستی تبیین نشده است
 
دبیر انجمن متخصصان تجهیزات پزشکی با بیان اینکه جایگاه تجهیزات پزشکی در کشور به‌درستی تبیین نشده است، گفت: این جایگاه باید به‌درستی تبیین شود.
 
به گزارش فانا، مهرداد سرهنگی ظهر امروز در نشست خبری انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی با بیان اینکه انجمن صنفی با هدف شناسایی و آموزش تجهیزات پزشکی تأسیس شده است، گفت: هدف ما این است که جایگاه تجهیزات پزشکی را به‌درستی تبیین کنیم و سعی داریم برای رسیدن به این هدف قدم‌های بلندی برداریم.وی با تأکید بر اینکه توسعه این صنف برای ما بسیار بااهمیت است، اضافه کرد: از ۴ هزار نفر عضو فعال انجمن، ۲ هزار نفر تأیید شدند که در ۱۴ استان مشغول فعالیت هستند. یکی دیگر از اهداف ما بحث ارتقای سطح دانش‌آموختگان این حوزه و تبیین وظیفه و کمک به اشتغال آنهاست.

دبیر انجمن متخصصان تجهیزات پزشکی اضافه کرد: ارائه خدمات صنفی و ارزیابی فناوری سلامت از دیگر اقداماتی است که در این زمینه صورت می‌گیرد. مهندسان پزشکی بیشترین گروه از اعضای ما هستند ‌و از طرفی فعالیت‌های ما در سه بخش تقسیم می‌شود.

سرهنگی با تأکید بر اینکه بحث آموزش اهمیت زیادی دارد، خاطرنشان کرد: ارتقای تخصص مهمترین هدف انجمن است که حدود ۶ ماه است که آن را تدوین و پیگیری می‌کنیم. خدمات فنی و مهندسی و رتبه‌بندی خدمات و فروش شرکت‌ها از دیگر اقدامات ما محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: ارائه مشاوره تخصصی در حوزه تجهیزات پزشکی از دیگر اهداف ماست که امیدواریم به این هدف مهم دست پیدا کنیم.
 
کد مطلب : ۲۰۱۹۶
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۲
۰
 
مرجع : خبرگزاری آنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :