سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ,12 November 2019
 
 
وزارت بهداشت هنوز مطالبات خود را از سازمان تامین اجتماعی دریافت نکرده است
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وزارت بهداشت هنوز مطالبات خود را از سازمان تامین اجتماعی دریافت نکرده است، اما به دنبال وصول این مطالبات هستیم تا در هفته جاری به این طلب خود برسیم.
 
به گزارش فانا، سعید نمکی درباره وصول طلب های وزارت بهداشت از سازمان تامین اجتماعی افزود: در این رابطه با وزیر اقتصاد صحبت کردم و وزارت اقتصاد هم دنبال راهکارهایی برای حل این مشکل است، اما هنوز وزارت بهداشت چیزی از مطالبات خود که بالغ بر ۹ هزار میلیارد تومان است را از سازمان تامین اجتماعی دریافت نکرده است.

وی بیان کرد: رئیس جمهوری در این رابطه دستور اکید داده و وزیر رفاه نیز اعلام آمادگی کرده و برای این موضوع اختیار کامل به وزیر اقتصاد داده و به دنبال این هستند که منابعی برای پرداخت این مطالبات وزارت بهداشت در نظر گرفته شود.

وزیر بهداشت یازدهم خرداد در نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به سوال در همین رابطه گفته بود: در برخی موارد حدود ۱۷ ماه از سازمان تامین اجتماعی طلب داریم. بخشی از مشکلات تامین اجتماعی به موضوع درمان و بخشی به موارد اقتصادی بر می‌گردد. آنچه درباره مباحث اقتصادی این سازمان است به وزارت بهداشت مرتبط نیست و آنچه به موضوع درمان بر می‌گردد به طرح تحول سلامت مربوط می‌شود.
نمکی گفته بود: قسمتی از مشکل به معوقات سازمان تامین اجتماعی درباره خدمات دانشگاه‌های علوم پزشکی بر می‌گردد که هنوز قیمت آن را با هزینه سال‌های قبل دریافت نکردیم و از رئیس جمهوری درخواست کردیم با فروش سهام، قسمتی از هزینه‌ها تامین شود. به دلیل احترامی که به جامعه کارگری قائل هستیم، اجازه ندادیم دانشگاه‌های علوم پزشکی خدمات به تامین اجتماعی و کارگران را قطع کنند. فقط حدود ۵۴۰ میلیارد تومان در شهر اصفهان از سازمان تامین اجتماعی طلب داریم، اما خدمات سلامت قطع نشده است.

سید کامل تقوی نژاد، معاون توسعه وزارت بهداشت نیز در همان نشست خبری در پاسخ به این سوال گفته بود: طبق قانون ۹ بیست و هفتم، حق بیمه پرداختی به سازمان تامین اجتماعی باید به بخش سلامت اختصاص پیدا کند و آنچه تاکنون مشکل ایجاد کرده این است که اعتبارات این موضوع در سازمان تامین اجتماعی خرج بخش‌های دیگری می‌شود و بخش سلامت از این بابت دچار مشکل شده است.
 
کد مطلب : ۲۰۲۱۱
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۵
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :