پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ,2 July 2020
 
 
واکنش سازمان غذا و دارو به مالکیت شرکت واردکننده مکمل توسط پسربچه خردسال
 
سرپرست سازمان غذا و دارو در خصوص اخبار منتشر شده در زمینه مالکیت شرکت واردکننده مکمل توسط پسر بچه ۵ ساله، گفت: این موضوع بحث مالکیتی است و سازمان غذا و دارو بیشتر در زمینه کیفیت دارو و فرایند سلامت نظارت دارد.
 
به گزارش فانا، محمدرضا شانه ساز، سرپرست سازمان غذا و دارو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بحث نسخ پزشکی در پرونده الکترونیک سلامت یکی از اولویت‌های وزارت بهداشت بوده و در حال پیگیری است و از این طریق موضوع بدخطی پزشکان رفع خواهد شد.وی گفت: در برخی از مواقع به دلیل کوچک بودن بسته بندی دارو ایراداتی در نسخه به وجود می‌آید که اگر این موضوع به ما اطلاع داده شود آن را به شرکت تولید‌کننده دارو اعلام می‌کنیم و اشکال رفع خواهد شد.

این مقام مسؤول در خصوص بهینه سازی مواد غذایی، توضیح داد: یکی از علل ایجاد فشار خون  اثر روغن‌های دارای ترانس است و بیش از چند سال است که شاخص‌ها در این زمینه بازنگری شده و به موضوعاتی مانند نشانگر رنگی تغذیه‌ای و موضوع مصرف نمک پرداخته شده است؛ همچنین موضوع تامین داروهای جدید یکی از اولویت‌های ما از گذشته بوده است و  در حال پیگیری است.

شانه‌ساز در در خصوص اخبار منتشر شده در زمینه مالکیت شرکت واردکننده مکمل توسط پسر بچه ۵ ساله، توضیح داد: این موضوع بحث مالکیتی است و سازمان غذا و دارو بیشتر در زمینه کیفیت داروها و فرایندهای سلامت داروها نظارت دارد. ما در  زمینه رسیدگی به این موضوعات از ابزار کافی برخوردار نیستیم و دستگاه‌های متولی باید به این موضوع رسیدگی کنند.

سرپرست سازمان غذا و دارو گفت: در زمینه واردات مواد اولیه نیز ساز و کارهایی در نظر گرفته شده و این موضوع به کمیته‌ای که متشکل از نمایندگان صنف هستند، واگذار خواهد شد.
 
کد مطلب : ۲۰۲۵۸
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۲
۰
 
مرجع : خبرگزاری فارس
 

ارسال
 
گروه های خبری :