سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ,12 November 2019
 
 
با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی صورت گرفت
تجهیز دانشگاه علوم پزشکی تهران به دستگاه "تحریک الکتریکی فراجمجمه‌ای"
 
با هدف ترویج دانش علوم شناختی و کمک به تامین تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز مراکز تحقیقاتی و درمانی و با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، پژوهشکده علوم اعصاب "بازتوانی عصبی" دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تهران به دستگاه "تحریک الکتریکی فراجمجمه‌ای" تجهیز شد.
 
به گزارش فانا، ستاد توسعه علوم شناختی از یک سو سیاست تشویق و ترغیب محققان و متخصصان برای دستیابی به خودکفایی و بومی‌سازی تجهیزات درحوزه علوم شناختی را مورد حمایت و پشتیبانی قرار دهد و از طرف دیگر برای توسعه و گسترش دانش علوم شناختی درمراکز علمی و دانشگاهی فعالیت دارد.روش تحریک الکتریکی فراجمجمه‌ای دارای کاربردهای بالینی و توانبخشی بوده و با توجه به نتایج حاصل از تاثیر مثبت این روش درمانی، امروزه تحقیقات گسترده‌ای در شناخت نحوه اثر این شیوه، افزایش کارایی و اثرگذاری و همچنین امکان به‌کارگیری آن برای درمان دیگر بیماری‌ها و اختلال‌های عصبی-شناختی درحال اجرا است.

طرح ساخت دستگاه تحریک الکتریکی متمرکز فراجمجمه‌ای با حمایت ستاد علوم شناختی، در دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر آغاز شد و یکی از روش‌های مورد مطالعه برای درمان اختلالات شناختی و انواع بیماری‌ها است.

۶ مرکز دانشگاهی و درمانی سال گذشته با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی به سیستم‌ها و تجهیزات پیشرفته در حوزه‌های شناختی مجهز شدند.

دکتر عباس نوروزیان، معاون تحقیقاتی پژوهشکده علوم اعصاب " بازتوانی عصبی" دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تهران گفت: این مرکز یک دهه پیش فعالیت درمانی و تحقیقاتی خود را آغاز کرد و درحال حاضر با برخورداری از مراکز تحقیقات "الکتروفیزولوژی"، "مغز و اعصاب"، "ضایعات مغزی و نخاعی"، "ام اس "و "پزشکی ورزشی" سالانه به پنجاه هزار مراجعه کننده خدمات ارائه می‌دهد.

بر اساس اعلام ستاد توسعه علوم شناختی، ستاد توسعه علوم شناختی می‌کوشد با فراهم آوردن زمینه‌های حمایتی، فرصت‌های مطالعاتی و تحقیقاتی گسترده‌تری را برای دانشجویان، اساتید و متخصصان در حوزه‌های علوم شناختی مهیا کند و گامی عملی در امر تربیت کارشناسان در حوزه‌های علوم شناختی برداشته شود.
 
کد مطلب : ۲۰۲۶۷
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۲
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :