سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ,12 November 2019
 
 
تجهیزات آزمایشگاهی برای هدف حذف مالاریا تحت تحریم است
 
معاون وزیر بهداشت گفت: تعهد داده‌ایم تا سال ۲۰۲۰ مالاریا را حذف کنیم و در عین حال در بحث تجهیزات آزمایشگاهی که برای این هدف مورد نیاز است تحت تحریم هستیم. بنابراین نیازمند همکاری وزارتخانه‌ها و سازمان‌هایی نظیر صنعت، معدن و گمرک برای تسهیل در معافیت‌ها و ترخیص کالاها هستیم.
 
به گزارش فانا، علی رضا رئیسی روز سه شنبه در چهارمین جلسه کارگروه ساماندهی، هماهنگی و کنترل بیماری‌های کار ویژه مرز که در دفتر معاونت بهداشت برگزار شد، افزود: نظام سلامت با مشکلات عدیده‌ای که کشورهای همسایه و هم مرز برایش به وجود می‌آورند وظیفه بزرگی به عهده دارد و آن مرزبانی از سلامت جامعه و مردم است. مرزبانی سلامت وظیفه سختی محسوب می‌شود که بر عهده وزارت بهداشت گذاشته شده است.

وی بیان کرد: سازمان جهانی بهداشت از اقدامات ایران در کنترل فلج اطفال و برخی بیماری‌های واگیر که در کشورهای همسایه به طور وسیع وجود دارد و در سال‌ها تلاش وزارت بهداشت از میان رفته در موارد متعدد قدردانی کرده است. اگر حتی یک مورد از این بیماری‌ها در کشور یافت شود تمام زحمات ۲۰ ساله‌ای که برای کنترل بیماری‌های واگیر نظیر فلج اطفال در کشور انجام شده زیر سوال می‌رود. بنابراین وظیفه این کارگروه ویژه و سازمان‌ها و دستگاه‌های عضو در آن بسیار مهم و تأثیرگذار است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: در حال حاضر حتی یک روستا با هزار نفر جمعیت وجود ندارد که دارای یک خانه بهداشت نباشد. این مراکز از دورافتاده‌ترین مناطق کشور در نقطه صفر مرزی در حال حفاظت از بهداشت و سلامت کشور هستند.
 
کد مطلب : ۲۰۲۷۱
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۶
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :