جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ ,22 November 2019
 
 
بلاتکلیفی ۱۵۶ شرکت در حوزه سلامت دیجیتال
 
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه امسال، سال سلامت دیجیتال است، گفت: ۱۵۶ شرکت سلامت دیجیتال در بلاتکلیفی هستند.
 
به گزارش فانا، حسین وطن پور ،رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت در همایش مدیران فناوری و روسای مراکز رشد دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور اظهار داشت:در میان کشورهای اسلامی رتبه اول را در پژوهش را داریم و تا سال ۲۰۱۸ نسبت به ترکیه بیشترین مقالات را داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه مشکل ما در ثبت اختراعات است،گفت: تأکید داریم محصولاتی که تولید می‌کنیم ارزش ثبت اختراعات را داشته باشد و از محصول تولید شده پول به دست آید.
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت افزود: تفاهم نامه‌ای با وزارت علوم امضا کردیم تا به طور مشترک از پارک‌های فناوری استفاده کنیم.

وطن پور با تأکید بر اینکه سال جاری سال سلامت دیجیتال است، بیان داشت: ۱۵۶ شرکت سلامت دیجیتال اکنون در بلاتکلیفی بسر می‌برند.

وی با تاکید بر استفاده از هوش مصنوعی، یادآور شد: ۳۰ درصد از شرکت‌های دانش بنیان رسمی ما در حوزه سلامت هستند.
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با اشاره به فعالیت ۱۰ شرکت دانش بنیان برتر در کشور، خاطرنشان کرد: این شرکت‌ها ۲ هزار میلیارد تومان محصول با ۴ هزار کارمند مشغول به کار در بازار عرضه کرده‌اند.

وطن پور از فعالیت ۶۲ شرکت دانش بنیان صادراتی خبر داد و گفت: این شرکت ها ۷۷ میلیون دلار محصولات صادر کرده‌اند.
 
کد مطلب : ۲۰۲۹۱
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۰
۰
 
مرجع : خبرگزاری فارس
 

ارسال
 
گروه های خبری :