جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ ,22 November 2019
 
 
فعالیت ۲۰ شتاب‌دهنده در حوزه سلامت
شرکت‌هایی که ثبت نشده‌اند، حمایت مالی غیر مستقیم می‌شوند
 
ملکی فر گفت: شرکت‌هایی که هنوز تحت عنوان دانش‌بنیان ثبت نشده‌اند از منابع غیر مستقیم مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند.
 
به گزارش فانا، ملکی فر معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی صبح امروز در مراسم گردهمایی مدیران توسعه فناوری و روسای مراکز رشد که در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، اظهار کرد: صندوق نوآوری در سال ۸۹ با هدف حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان مطرح شد و این صندوق در کنار معاونت علمی متولی سیاست گذاری در حوزه فناوری است و صندوق نوآوری و شکوفایی یک نهاد مالی محسوب می‌شود زیر نظر رئیس جمهور است.وی ادامه داد: صندوق نوآوری بخش عمده فعالیتش حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و ارائه تسهیلات مختلف از بدو شکل‌گیری استارت‌آپ یا شرکت‌های دانش‌بنیان است و ارائه تسهیلات به همراه سرمایه‌گذاری و توانمندسازی از دیگر کارهای صندوق نوآوری و شکوفایی محسوب می‌شود.

شرکت‌هایی که ثبت دانش‌بنیانی نشده‌اند، حمایت مالی غیر مستقیم می‌شوند

ملکی فر تاکید کرد: خدمات توانمندسازی تنها به شرکت های دانش‌بنیان ارائه می‌شود و شرکت‌هایی که هنوز نتوانسته‌اند تحت عنوان دانش‌بنیان به ثبت برسند از منابع غیر مستقیم مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی بیان کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات با نرخ کم به شرکت‌های دانش‌بنیان می‌دهد و شرکت‌های دانش بنیان به همراه استارت‌آپ‌های دانشگاهی می‌توانند به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات مالی مراجعه کنند.

وی افزود: صندوق نوآوری شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه سلامت تسهیلات خوبی ارائه می‌دهند و این صندوق به کارهای پژوهشی و فناوری نیز تسهیلات ویژه‌ای می‌دهد.

ملکی فر گفت: در حال حاضر ۲۰ شتاب‌دهنده در حوزه سلامت مشغول فعالیت هستند که همگی تسهیلات ویژه‌ای از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت می‌کنند.
 
کد مطلب : ۲۰۳۰۰
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۶
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :