جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ,6 December 2019
 
 
واکسن تب برفکی در آذربایجان‌غربی تولید شد
 
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: خط تولید واکسن «تب برفکی» از نوع روغنی برای نخستین‌بار در شمال‌غرب کشور راه‌اندازی شد.
 
به گزارش فانا، محمد دهقان اظهار داشت: این خط تولید سالانه بیش از ۲۰ میلیون دوز واکسن «تب برفکی» از نوع روغنی تولید و روانه بازار مصرف خواهد کرد.

وی ادامه داد: برای راه‌اندازی این خط تولید ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است و تولید این واکسن و توزیع آن بخشی از نیازهای کشور را تأمین می‌کند.

وی اظهار داشت: تأمین بهداشت دام و کنترل بیماری‌های دامی در کشور از اهمیت فراوانی برخوردار است و در این میان بیماری «تب برفکی» از مهمترین بیماری‌های دامی به شمار می‌رود و نیاز به توجه و برنامه‌ریزی بیشتری دارد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان‌غربی گفت: واحد تولیدی فرآورده‌های زیستی روناک با ظرفیت تولیدی سالانه بیش از ۲۰ میلیون دوز و با سرمایه گذاری ۴۱۰ میلیون ریال برای ۲۵ نفر اشتغال‌زایی کرده است.

دهقان ادامه داد: این واحد تولیدی در رمینی به مساحت هشت هزار و ۶۵۰ مترمربع راه اندازی شده است.

آذربایجان غربی از نظر صنعتی یکی از استان‌های کم برخوردار کشور به شمار می‌رود اما با اجرای قانون خروج از رکود تدوینی دولت تدبیر و امید، اقدامات خوبی در راستای بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به مدار تولید آغاز شده است.

کارخانه واکسن سازی تب برفکی «روناک» در مهاباد یکی از بزرگترین واحدهای تولید خاورمیانه و سومین کارخانه جهان در نوع خود است که در اواخر سال ۱۳۹۰ مورد بهره برداری قرار گرفت؛ این کارخانه واکسن سازی در سال ۹۵ بیش از ۱۳ میلیون دوز واکسن تب برفکی را تولید و روانه بازارهای داخلی کرد.
 
کد مطلب : ۲۱۰۵۹
سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۰
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :